بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بخشی از اتوبان امام حسین فرو رفت

کد خبر: 9897 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۳۹
بخشی از اتوبان امام حسین فرو رفت

www.BanaNews.irبنانیوز- روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، اتوبان امام حسین(ع) شهرستان شوشتر که شاهراه ارتباطی شوشتر با شمال خوزستان است بر اثر نشت تاسیسات آب شهری فرو رفت و چاله‌ای عمیق در این اتوبان ایجاد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس ، این چاله که به عرض تقریبی دو متر و به طول بیش از چهار متر می‌رسد در شرایط کنونی مشکلات زیادی برای تردد در این اتوبان ایجاد کرده است.

رئیس اداره آب شهرستان شوشتر در این باره اظهار داشت: نشت لوله آب انتقال دهنده آب باعث این اتفاق شده است.

محراب قنبری با اشاره به اینکه در شرایط کنونی در حال انسداد شیر آب در این شبکه هستیم، افزود: آب در این شبکه مسدود می‌شود و اقدامات تعمیری در این به اره آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه لوله‌های استفاده شده در این شبکه از بهترین نوع موجود در بازار است، گفت: بهترین نوع لوله pvc در این شبکه استفاده شده است ولی دلیل نشت آب در این شبکه هنوز مشخص نیست.

قنبری با اشاره به اینکه خط لوله موجود باید تا فشار ۱۵ اتمسفر را تحمل کند، گفت: خط لوله استفاده شده باید تا فشار۱۵ اتمسفر را تحمل کند ولی با وجود فشار۱۰ اتمسفر در شبکه نشت آب ایجاد شده است که دلایل این امر باید بررسی شود.

گفتنی است شهرستان شوشتر با دارا بودن بیش از۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان وجود دارد که بیش از۶۰ درصد خط لوله انتقال آب در این شهرستان فرسوده است و همه روزی وقت بسیار زیادی برای ترمیم این شبکه صرف می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها