بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت پارک اقامتی در تنگه واشی

کد خبر: 9813 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۴۷
ساخت پارک اقامتی در تنگه واشی

شهردار فیروزکوه گفت: در ابتدای جاده منطقه گردشگری تنگه واشی فیروزکوه نیز یک پارک اقامتی برای مسافران در حال ساخت است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، شهردار فیروزکوه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و صنایع دستی که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد، گفت: برای ایجاد پارک در زمین چمن کلفور شهرستان فیروزکوه مشکلی نداریم.

حسین حیدری اضافه کرد: در ابتدای جاده منطقه گردشگری تنگه واشی فیروزکوه نیز یک پارک اقامتی برای مسافران در حال ساخت است.

وی ادامه داد: همچنین احداث فرهنگسرا، کتابخانه و موزه حیات وحش، تهیه بروشور برای راهنمایی گردشگران و تهیه غذاهای سنتی و صنایع دستی شهرستان فیروزکوه از دیگر برنامه‌ها برای جذب گردشگر در این شهرستان است.

بخشدار ارجمند نیز در این جلسه اظهار داشت: بخش ارجمند از توابع شهرستان فیروزکوه امکانات لازم، استعدادها و موقعیت‌های مختلفی برای ایجاد امکانات گردشگری و جذب گردشگران و سرمایه‌داران دارد.

محمد امرایی اضافه کرد: مسئولان باید توجه ویژه‌ای به بخش ارجمند داشته باشند، زیرا این منطقه امکانات لازم را به منظور جذب سرمایه گذاران برای سکونت دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شرق استان تهران نیز در این جلسه به دستاوردهای این اداره در ایام نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: در ایام نوروز امسال بازدید مسافران نوروزی از این منطقه ۱۰ درصد رشد داشته است.

ابراهیم اکبری تصریح کرد: همچنین در ایام نوروز در زمینه اقامت مسافران در منطقه شرق تهران رشد چشمگیری داشتیم.

وی ادامه داد: امسال امکانات رفاهی زیادی در اختیار مسافران قرار گرفت و برنامه‌های گردشگری زیادی در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شرق استان تهران ادامه داد: ستاد تسهیلات نوروزی فرمانداری شهرستان فیروزکوه و دستگاه‌های زیادی همچون نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی و … در ایام نوروز ما را در انجام وظایفمان یاری کردند که از زحماتشان قدردانی می‌کنم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه نیز در این جلسه اظهار داشت: باید جدای از بحث گردشگری، رسیدگی به بارگاه امامزادگان و زائران را در نظر گرفت.

حسین آهنگران تاکید کرد: باید از بارگاه امامزادگان همچون مواریث مهم فرهنگی مراقبت کرد و آنها را مورد بازسازی قرار داد.

وی افزود: برنامه‌های زیادی برای بازسازی و گسترش بارگاه امامزادگان شهرستان فیروزکوه در نظر گرفته شده که در حال تأمین اعتبار برای آن هستیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها