بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارشناس مسکن: حضور بخش‌ خصوصی روند احداث مسکن را سرعت می‌بخشد

کد خبر: 9755 Print This Post
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۰۳
کارشناس مسکن:  حضور بخش‌ خصوصی روند احداث مسکن را سرعت می‌بخشد

یک کارشناس مسکن گفت: با حضور بخش خصوصی و کاهش اختیارات دولت روند احداث مسکن در کشور سرعت می‌گیرد.www.BanaNews.ir

میریوسف خوشنویس‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خوزستان اظهار کرد: انبوه‌سازان، مهندسان و به‌طور کلی بخش‌های خصوصی باید در عرصه ساخت مسکن وارد شوند. با حضور بخش‌خصوصی علاوه‌ بر بالارفتن سرعت ساخت مسکن، رقابت و تنوع نیز ایجاد می‌شود و این مساله به رونق اقتصاد کشور کمک می‌کند.

وی افزود: استفاده بیشتر و بهتر از امکانات، منابع و توانایی‌های موجود در کشور و پرهیز از کاربرد روش‌های سنتی در ساختمان‌سازی که از نظر سرعت، نحوه اجرا، مدیریت و سازماندهی عملیات، پاسخگوی نیازها نیست، لزوم صنعتی‌سازی ساختمان را بیشتر از گذشته نشان می‌دهد.

خوشنویس‌حسینی تصریح کرد: افزایش سطح کیفی ساختمان‌ها، افزایش ایمنی، کاهش وزن ‌سازه، صرفه‌جویی اقتصادی، کاهش زمان ساخت و بهینه‌شدن فرآیند سرمایه‌گذاری در ساخت واحدهای مسکونی از جمله مزایای و ویژگی‌های ساخت مسکن به روش صنعتی است.

وی در ادامه به برخی از سیستم‌های ساختمانی مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اشاره کرد و افزود: سیستم‌ سازه‌ای قاب فلزی سبک متشکل از مقاطع فولادی باربر سرد نورد شده (LSF)، ساختمان‌های نیمه پیش‌ساخته، صفحات ساندویچی سقف و دیوار(D3)، ساختمان‌های پیش‌ساخته یا دیوار باربر متشکل از سقف و دیوارهای بتن آرمه پیش ساخته با بتن سبک‌سازه‌ای، ساختمان‌های بتن‌آرمه متشکل از دیوار باربر و سقف‌های نیمه پیش‌ساخته یا بتن درجا و ساختمان‌های پیش‌ساخته مشتکل از دیوارهای برشی بتن آرمه درجا یا بتن درجا با غلاف‌های فولاد سرد نورد شده از جمله این سیستم‌های ساختمانی است.

خوشنویس‌حسینی اظهار کرد: برخی دیگر از روش‌ها نیز برای اصلاح ساخت و سازها در ساختمان‌های موجود مورد استفاده قرار می‌گیرند که این روش‌ها شامل استفاده از دیوار برشی در ساختمان‌هایی با اسکلت بتنی یا فولادی، استفاده از اسکلت‌های فولادی پیش ساخته، استفاده از مرکب، استفاده از سقف‌های بتنی پیش ساخته، استفاده از سقف پیش تنیده بتنی، استفاده از پلی‌ استایرون دارای نشان استاندارد یا گواهینامه فنی، استفاده از صفحات ساندویچی Dـ۳ غیر باربر در سفت‌کاری، استفاده از جداکننده‌های سبک مانند دیوارهای گچی و یا گچ‌برگ و استفاده از روش اجرای خشک سنگ در نما می‌شوند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها