بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشارکت ۷۵۰ میلیارد تومانی خیّرین برای مدرسه‌سازی در کشور

کد خبر: 9574 Print This Post
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۲
مشارکت ۷۵۰ میلیارد تومانی خیّرین برای مدرسه‌سازی در کشور

www.BanaNews.irمعاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: خیّرین مدرسه‌ساز در سال گذشته، حدود ۷۵۰ میلیارد تومان برای مشارکت در احداث یا بازسازی مدارس تعهد کرده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به برگزاری جشنواره‌های شهرستانی و استانی خیّرین مدرسه‌ساز از ۲۰ اردیبهشت لغایت ۱۰ خرداد به مدت ۲۰ روز، گفت: با توجه به تعداد زیاد شهرستان‌ها و مناطق، این جشنواره‌ها در برخی از استان‌های کشور از هم‌اکنون آغاز شده است و جشنواره کشوری خیّرین مدرسه‌ساز نیز در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته تعهدات خیّرین مدرسه‌ساز حدود ۷۵۰ میلیارد تومان بوده است که به طور طبیعی، تبدیل شدن این تعهدات به پروژه‌های آموزشی به ویژه در پروژه‌های مشارکتی حدود ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد.

رئیسی خاطرنشان کرد: طی ۵ سال گذشته تاکنون به طور متوسط حدود ۶۰ درصد از تعهدات خیّرین مدرسه‌ساز شامل اهدای زمین، ساخت واحد‌های آموزشی و اهدای برخی از ساختمان‌ها و مستغلات محقق شده است.

به گزارش توانا، همه‎ساله جشنواره‌های منطقه‌ای و استانی خیّرین مدرسه‌ساز با هدف جلب مشارکت این قشر از جامعه برای احداث واحدهای آموزشی جدید یا تخریب و بازسازی مدارس فرسوده، از اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود؛ امسال این جشنواره در استان تهران از ۲۷ فروردین آغاز شده است و تا ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها