بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وعده تکراری معرفی ساختمان‌های ناایمن

کد خبر: 9535 Print This Post
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۰۹
وعده تکراری معرفی ساختمان‌های ناایمن

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی تهران برای چندمین بار وعده داد اسامی ساختمان‌های ناایمن شهر اعلام می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از دنیای‌اقتصاد، آتش‌نشانی تهران سال گذشته اقدام به تحقیق میدانی درباره ایمنی ساختمان‌های تهران کرد و بعد از شناسایی ساختمان‌های ایمن و ناایمن وعده داد لیست این ساختمان‌ها را اعلام عمومی می‌کند. این در حالی است که هنوز این ساختمان‌ها معرفی نشده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران در عین حال دیروز در نخستین جلسه شورای معاونان و مدیران این سازمان گفت: برای جلوگیری از ساخت بناهای ناایمن باید برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشیم.

او با اشاره به وجود حدود ۵۰۰ ساختمان بلندمرتبه ناایمن در تهران، افزود: ساختمان‌هایی که خلاف اساسی داشته و اصول ایمنی را رعایت نکرده باشند، باید به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری معرفی شوند. حاجی بیگی شماری از این گونه ساختمان‌ها را بناهایی عنوان کرد که مشکلات آنها قابل برطرف شدن است که پس از تحقق این امر به آنها تائیدیه ایمنی و در نهایت پایان کار داده می‌شود. وی گروه سوم را ساختمان‌هایی ذکر کرد که پیش از ابلاغ قانون مقررات ملی ساختمان «مبحث ۳» ساخته شده‌اند و افزود: اگر صاحبان این ساختمان‌ها نیز حداقل شرایط ایمنی را فراهم کنند، می‌توان به آنها گواهی ایمنی داد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی با اشاره به لزوم فراخوان شرکت‌های خدمات ایمنی در سال جاری و رتبه بندی آنها گفت: ما مدعی‌العموم ایمنی در شهر هستیم و باید در هر موضوعی که مربوط به ایمنی و مزاحمت برای ایمنی شهروندان است، دخالت کنیم.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها