بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۴۵۲ روستای خراسان جنوبی دارای طرح‌هادی است

کد خبر: 9438 Print This Post
۳۰ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۱۶
۴۵۲ روستای خراسان جنوبی دارای طرح‌هادی است

www.BanaNews.irمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تهیه طرح‌هادی برای روستاها الزامی است، گفت: از سال ۸۴ تاکنون در ۴۵۲ روستا طرح‌هادی تهیه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی‌اصغر آسمانی‌مقدم به مناسبت سالروز تاسیس حساب ۱۰۰امام در سال ۵۸ و تشکیل بنیاد مسکن گفت: شاخص طرح‌های‌هادی روستاها در سال ۸۳ حدود ۹ درصد و از ابتدای سال ۸۴ تاکنون به ۱۰۰ درصد رسیده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: در اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون ۱۸ هزار مسکن روستایی در این استان ساخته شده است. علی‌اصغر آسمانی مقدم افزود: در اجرای این طرح، طی برنامه چهارم و پنجم توسعه باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور بهسازی و مقاوم سازی شود.

وی با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه ساخت واحد‌های مسکن روستایی از یک میلیون واحد فراتر رفته است، گفت: در این راستا از ابتدای سال ۸۴ تاکنون کار ساخت ۲۸ هزار واحد مسکن روستایی با مجموع تسهیلات ۱۹۵۰ میلیارد ریال در استان آغاز شده که ۱۸ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.

وی اعطای تسهیلات مسکن روستایی را به ازای هر واحد ۱۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: اجرای طرح مقاوم سازی روستایی فرصت مناسبی برای برخوردار شدن روستاییان از خانه‌های مستحکم در برابر زلزله است. آسمانی مقدم ادامه داد: طی چند سال اخیر با اجرای طرح‌های مسکن روستایی بیش از ۱۹ هزار شغل در خراسان جنوبی ایجاد شده است.

وی با اشاره به نظارت بر ساخت و سازهای روستایی گفت: در این ارتباط چهار مرحله آزمون برای گزینش ناظران نظام فنی روستایی برگزار شده که ۳۵۳ نفر به عنوان ناظر نظام فنی روستایی انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت خانه‌های روستایی ۶۰ تیپ نقشه در بنیاد مسکن آماده است که به‌طور رایگان در اختیار متقاضیان گذاشته می‌شود، افزود: ۲۲ دفتر خدمات فنی روستایی برای طراحی نقشه خانه‌های روستایی نیز در استان فعال است. آسمانی‌مقدم برنامه‌های سال جاری را بسیار زیاد دانست و افزود: ادامه فعالیت مسکن‌مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ساخت ۳ هزار واحد مسکونی به صورت مقاوم، تهیه و اجرای طرح‌ هادی روستایی و وام ودیعه مسکن به صورت ویژه در سطح استان را از برنامه‌های مهم سال جدید دانست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها