بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک درصد بودجه عمرانی استان‌ها برای بسیج

کد خبر: 9347 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۴
یک درصد بودجه عمرانی استان‌ها برای بسیج

www.BanaNews.irسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۰ در تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون گفت: بر اساس یکی از مصوبات، دولت مکلف شد یک درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های استانی را به منظور حمایت از احداث و توسعه‌ پایگاه‌ها و حوزه مقاومت بسیج هزینه کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا، محمدمهدی مفتح با اشاره به دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس این مصوبه مقرر شد حداقل ۷ درصد از اعتبارات عمرانی استانی به اجرای بهسازی روستایی تخصیص یابد.

وی افزود: صندوق تامین اجتماعی نیز موظف شد افرادی را که بیش از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده و به سن ۶۰ سال در مردان و سن ۵۵ سال در خانم‌ها رسیده‌اند و با تصویب کمیسیون‌های ذی‌ربط از کار افتاده تشخیص داده می‌شوند، متناسب با حق بیمه پرداختی از مزایای بیمه بازنشستگی برخوردار کند.

نماینده رزن با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، درآمد حاصل از افزایش عوارض خروج از کشور در حوزه گردشگری هزینه شود. این به این معناست که این درآمد برای توسعه گردشگری داخلی، جذب گردشگران خارجی و هم‌چنین تعمیر، حفاظت و مرمت میراث غیرمنقول باارزش فرهنگی و تاریخی و حمایت از صنایع دستی تخصیص یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین گفت: مقرر شد اعتبارات لایحه‌ بودجه که در ردیف‌های لایحه به سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی اختصاص یافته است در یک ردیف متمرکز شده و به عنوان وزارت ورزش و جوانان تجمیع شده و تخصیص اعتبار تا قبل از تاسیس این وزارتخانه از محل این منبع صد در صد ممنوع است.

مفتح در پاسخ به پرسشی که در خصوص اعتبارات بازنشستگی پیش از موعد پرسیده شد، گفت: اعتبار خاصی به بازنشستگی پیش از موعد اختصاص نیافته است. کمیسیون تلفیق نیز فقط قانون تمدید بازنشستگی پیش از موعد را تصویب کرده است. البته اجرای این قانون با رعایت ضوابط خاصی است که از درخواست فرد آغاز شده و دستگاه مربوطه باید موافقت خود را با این درخواست اعلام و بودجه آن را پیش‌بینی کنند.

وی افزود: با این وجود برخی از نمایندگان کمیسیون تلفیق پیشنهاد اختصاص ردیف متمرکز بودجه برای این موضوع را مطرح کرده‌اند که هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق از تلاش کمیسیون و هیات رییسه تلفیق برای به پایان رساندن لایحه بودجه تا روز سه‌شنبه و طرح آن در روز چهارشنبه به صحن علنی خبر داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها