بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت ۲۹ هزار واحد مسکونی شهری در برنامه بنیاد مسکن

کد خبر: 9344 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۲
ساخت ۲۹ هزار واحد مسکونی شهری در برنامه بنیاد مسکن

www.BanaNews.irمعاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : ساخت ۲۹ هزار واحد مسکونی شهری در برنامه این نهاد در سطح کشور قرار دارد که بیش از ۲۵ درصد رقم مذکور سهمیه امسال است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد حق شناس روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کنار ماموریت طرح جامع نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و طرح مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ، احداث واحد های مسکونی شهری برای افراد واجد شرایط را در برنامه دارد .

وی گفت : حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن ساخت سالانه ۱۰ هزار واحد مسکونی را به عنوان هدف شاخص در این حوزه دنبال می کند ، اما مشکلات اعتباری مانع از تحقق ۱۰۰ درصدی این برنامه است.

حق شناس یادآور شد : سال گذشته هفت هزار دستگاه واحد مسکونی شهری از سوی این نهاد ساخته شد و برنامه امسال ساخت وساز هفت هزار و ۳۰۰ دستگاه واحد مسکونی شهری در کنار حدود ۲۲ هزار واحد مسکونی باقیمانده از گذشته است .

به گفته حق شناس ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان مجری طرح مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت فعالیت دارد و قرار است ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در این بخش به واجدین شرایط در سال جاری تحویل شود که از این رقم بیش از ۳۱ هزار واحد مسکونی تا پایان سال گذشته تکمیل شد.

معاون بنیاد مسکن از سهمیه ۸۵ هزار واحد مسکونی طرح مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در سال جاری خبر داد و افزود انتظار می رود این برنامه جدید تا نیمه نخست سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد .

وزارت مسکن وشهرسازی از خرداد ماه ۱۳۸۶ساخت ۹۳۷ هزار واحد مسکونی را در قالب طرح مهر اجرایی ساخت و قرار است در نیمه اول امسال این واحد ها تحویل متقاضیان واجد شرایط شود .

حق شناس اعطای به موقع تسهیلات بانکی برای طرحهای مختلف بخش مسکن بویژه طرح مهر را مهم خواند و نقش بانک مسکن را در این ارتباط قابل توجه دانست .

وی تاکیدکرد : نظام بانکی تسهیلات قابل توجهی در چارچوب طرح مهر به افراد واجد شرایط در طرح مهر اعطا کرده ، اما سرعت عمل، لازمه اجرای این طرح است تا مردم بتوانند به موقع از منابع برخوردار شوند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها