بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش ۴ درصدی بافتهای فرسوده در منطقه ۹

کد خبر: 9250 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۱
کاهش ۴ درصدی بافتهای فرسوده در منطقه ۹

www.bananews.irشهردار منطقه ۹ از کاهش ۴ درصدی بافتهای فرسوده و افزایش ۲ برابری متراژ پروژه های پیش بینی شده برای نوسازی املاک فرسوده در این منطقه نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهر، علیرضا جعفری با بیان این مطلب گفت: به دلیل ساخت و ساز در ۱۱۰ هکتار از محدوده املاک فرسوده ۴ درصد از متراژ بافت های فرسوده منطقه کم شده که این موضوع حرکت بزرگی در سال گذشته بود.

وی افزود: با توجه به رشد ساخت وساز در منطقه وتمایل مالکان بافت های فرسوده به نوسازی واستفاده از تسهیلات، پیش بینی شده که امسال نوسازی در متراژ۱۰۷ هزار متر مربعی صورت گیرد.

وی اظهار داشت: براساس برنامه زمان بندی شده سازمان نوسازی شهر تهران در سال گذشته باید ۵۳هزار متر در منطقه نوسازی صورت می گرفت که این آمار در پایان سال به دلیل استقبال اهالی نسبت به ساخت وساز به ۱۶۸ هزار متر رسید.

شهردار منطقه ۹ تعداد واحد های پیش بینی شده برای نوسازی را ۲۰۰ و ۱۳۳ واحد مسکونی در هر ماه دانست وگفت:امیدواریم امسال هم با تسهیلاتی که توسط شهرداری و وزارت مسکن به مالکان ارائه می شود روند ساخت وساز در منطقه افزایش یابد.

جعفری با اشاره به فعالیت دفاتر تسهیل گری گفت: یکی از مهمترین مسئولیت این دفاتر اطلاع رسانی وتشویق ساکنان محله است که با توجه به متراژ بالای بافت فرسوده در منطقه وگسترش نوسازی اکنون تعداد این دفاتر به ۴ دفتر رسیده که به هر محله خدمات مشاوره ارائه می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها