بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۸ سال صرف وقت برای طرح جامع تهران

کد خبر: 9220 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۵
۸ سال صرف وقت برای طرح جامع تهران

www.BanaNews.irاین طرح هنوز اجرایی نشده است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران نخستین تجربه اجرای طرح ساختاری راهبردی در کشور است، گفت: پیش از این طرح های ساختاری راهبردی فقط در دانشگاه‌ها تدریس می‌شد، اما این طرح منطبق بر واقعیت‌های شهر تهیه شده و برای نخستین بار در کشور است که چنین طرحی به مرحله اجرایی می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از سما، هیربد معصومی با اشاره به طرح‌های جامع که در گذشته برای تهران تهیه شده بود، اظهار کرد: یکی از مواردی که موجب عدم موفقیت این طرح‌ها شده بود، هدف‌گذاری‌های نادرست و همچنین روش تهیه آنها بود و به همین دلیل تهران نیاز به طرح جامعی داشت تا با واقعیت‌ها منطبق باشد.

وی تصریح کرد: در سال ۸۲ گام جدیدی برای تهیه طرح جامع تهران برداشته شد تا طرحی تهیه شود که علاوه بر اینکه منطبق بر واقعیت‌های تهران باشد، مشکلات طرح‌های گذشته را نیز نداشته باشد.

وی افزود: سال ۸۲ مطالعات برای تهیه طرح جامع آغاز شد، یک سال بعد قرارداد تهیه و طرح منعقد شد و سرانجام در سال ۸۶ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسید، همچنین در سال ۸۷ توسط شهردار تهران به شهرداری ابلاغ شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه این طرح برای اجرا نیاز به تهیه طرح تفصیلی داشت، گفت: از این رو پس از ابلاغ طرح جامع توسط شهردار تهران به شهرداری، تهیه طرح‌های تفصیلی نیز برای پایتخت آغاز شد. وی با اشاره به تفاوت طرح جامع تهران با سایر طرح‌ها گفت: تحقق پذیری این طرح برای تهران بیشتر از گذشته است و همچنین با توجه به اولویت‌ها و نیازهای شهر تهیه شده است و از این رو منطبق بر واقعیت‌های شهر است.

معصومی خاطرنشان کرد: در گذشته فقط اجرای خدمات شهری اهمیت داشت، اما در این طرح توجه به موقعیت شهر و عدم تغییر کاربری از موضوعاتی است که با جدیت دنبال شده است.

وی با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران با قرار گرفتن روی سایت برای همه شهروندان قابل دسترس خواهد بود، گفت: به همین دلیل همه شهروندان می‌توانند از موقعیت ملک خود آگاه شوند و همچنین دانشجویان و اساتید نیز می‌توانند از جزئیات تهیه طرح استفاده کنند.

معصومی با تاکید بر اینکه اولویت‌ها و نیازهای هر منطقه تهران در این طرح مورد توجه قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این طرح در آینده تهران با مشکلات کمتری روبه‌رو شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها