بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک میلیون واحد مسکونی روستایی واگذار می‌شود

کد خبر: 9102 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۵
یک میلیون واحد مسکونی روستایی واگذار می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: یک میلیون واحد مسکونی روستایی واگذار می‌شود.www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا تابش در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۴۵۰ واحد مسکونی شهر کوهنجان سروستان اظهار داشت: با تلاش‌های صورت‌ گرفته در واحدهای مسکونی واگذار شده به روستائیان حدود یک میلیون نفر ساکن شده‌اند.

تابش با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک میلیون واحد مسکونی روستایی واگذار می‌شود ابراز داشت: تا پایان امسال تعداد واحدهای مسکونی روستایی از یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد افزایش می‌یابد.

وی در مورد واگذاری واحدهای مسکونی مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: در سال‌های ۸۹ و ۹۰ حدود ۱۸۰ هزار واحد مسکونی متقاضی داشته‌ایم که پرونده آنها ساماندهی شده و از این تعداد حدود ۱۳۰ هزار متقاضی با بانک‌ها قرارداد بسته‌اند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از واحدهای مسکونی شهری زیر ۲۵ هزار نفر عملیات اجرایی حدود ۱۲۶ هزار واحد آغاز شده و ۷۰ هزار واحد به مرحله نازک‌کاری رسیده است.

تابش اضافه کرد: با تمهیدات صورت گرفته تا پایان امسال از ۱۸۰ هزار واحد مسکونی حدود ۹۰ هزار واحد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تسهیلات وام پرداختی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال برای واحدهای مسکونی و ۲۵۰ میلیون ریال برای واحدهای صنعتی برشمرد و افزود: سود وام پرداختی پنج درصد و مدت بازپرداخت آن حدود ۱۳ تا ۱۶ سال است.

در این مراسم فرماندار شهرستان کوهنجان سروستان نیز گفت: طرح‌های واحد مسکونی در کوهنجان از ویژگی‌های برتر در کشور برخوردار است که به صورت ویلایی واگذار می‌شود.

محمد اعلایی اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور طرح ۴۵۰ واحدی کوهنجان به صورت الگوی اسلامی و در مساحتی بالغ بر ۲۰ هکتار اجرا می‌‌شود.

فرماندار شهرستان سروستان خاطرنشان کرد: حدود ۲ هزار و ۷۵۰ متر مربع زمین برای احداث مصلی در شهر کوهنجان در نظر گرفته شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها