بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پذیره‌نویسی نخستین صندوق زمین و ساختمان در تابستان

کد خبر: 9051 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۲۸
پذیره‌نویسی نخستین صندوق زمین و ساختمان در تابستان

www.BanaNews.irمعاون تامین سرمایه نوین گفت: موانع موجود برای راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان آسمان شهر اردبیل برطرف شده و اولین صندوق زمین و ساختمان در سه ماه اول سال پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اسلامی بیدگلی، از پذیره‌نویسی اولین صندوق زمین و ساختمان طی چند ماه آینده و احتمالا در سه ماه اول سال خبر داد. وی درباره دلایل طولانی شدن روند پذیره‌نویسی صندوق زمین و ساختمان آسمان شهر اردبیل توضیح داد: از نظر قوانین و مقررات، مشکلاتی در راه تاسیس این صندوق وجود داشت و از آنجایی که حوزه مسکن و مالکیت زمین‌ها و تجمیع آنها با مشکلاتی همراه است، این فرآیند به طول انجامید.

این در حالی است که مجوز فعالیت صندوق زمین و ساختمان آسمان شهر اردبیل، به دنبال مجوز تاسیس این صندوق که در تاریخ ۱۱ آذر ۸۸ صادر شده ‌بود و پس از تکمیل مدارک لازم و ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجارتی در تاریخ ۸ دی ماه ۸۸ به عنوان یک موسسه غیرتجاری، توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، صندوق زمین و ساختمان آسمان شهر اردبیل در راستای اجرای بند ۶ ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار و ماده دو ضوابط تاسیس صندوق‌های زمین و ساختمان مصوب شورای عالی بورس مجوز تاسیس خود را از سازمان بورس دریافت کرد؛ ولی به دلیل بروز مشکلاتی در تجمیع زمین‌ها تاکنون پذیره‌نویسی آن ممکن نشده است.

شرکت تامین سرمایه نوین مدیرو متعهد پذیره‌نویس این صندوق است و شرکت تامین مسکن نوید ایرانیان به عنوان مدیر ساخت، شرکت مهندسین مشاور آبادی و نوآوری ساختمان به عنوان مدیر ناظر، شرکت تعاونی اعتباری عسکریه به عنوان متولی، شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین به عنوان بازارگردان صندوق و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان حسابرس این صندوق فعالیت می‌کنند.

پیش از این نیز در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۸۸، نخستین مجوز صندوق زمین و ساختمان با عنوان صندوق زمین و ساختمان چشمه با محوریت شرکت سرمایه‌گذارى ساختمان ایران در اولین همایش تامین مالى مسکن با حضور وزیر اقتصاد، رییس‌کل بانک مرکزى و رییس سازمان بورس به معاون این شرکت ارائه شد.

ولی راه‌اندازی این صندوق به دلیل اینکه گفته شد وزارت مسکن یک هکتار از زمین صندوق چشمه را که در منطقه ۲۲ تهران واقع شده بود به دیوان محاسبات داد و مدیر صندوق نیز اعلام کرد که طرح روى دو هکتار زمین قابل اجرا نیست، بنابراین راه‌اندازى صندوق زمین و ساختمان چشمه بعد از تلاش‌هاى گسترده سازمان بورس منتفى اعلام شد.

اسلامی در ادامه به وضعیت سودآوری این صندوق اشاره کرد و گفت: این صندوق با استراتژی درجه ریسک گریزی بالا مدیریت می‌شود و از ابتدای سال تاکنون نیز به طور متوسط ۵ درصد رشد داشته است. وی با بیان اینکه این صندوق در حال حاضر از صف خرید برخوردار است، اظهار کرد: به صورت سالانه بازده بالای۳۰ درصد برای این صندوق پیش‌بینی شده است و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود بیش از۳۰ درصد بازدهی در این صندوق وجود داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها