بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مراکز پژوهشی و تحقیقاتی زمین و مسکن تجمیع می شوند

کد خبر: 8960 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۹
مراکز پژوهشی و تحقیقاتی زمین و مسکن تجمیع می شوند

www.bananews.irدولت در راستای ساماندهی مراکز مطالعاتی و پژوهشگاهی وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی با ادغام مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی شهرسازی و معماری ،پژوهشگاه مسکن و شهرسازی و پژوهشکده ساختمان و مسکن در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن موافقت کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شورای عالی اداری بنا به پیشنهاد مشترک وزارت مسکن وشهرسازی ومعاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهورو به منظور ایجاد انسجام تشکیلاتی در موسسات وواحد های آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی با ادغام مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی شهرسازی و معماری ،پژوهشگاه مسکن و شهرسازی و پژوهشکده ساختمان و مسکن در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ادغام موافقت کردند.

براساس این مصوبه ، مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی شهرسازی و معماری ،پژوهشگاه مسکن و شهرسازی ،پژوهشکده ساختمان و مسکن با کلیه وظایف ،اختیارات ،نیروی انسانی ،اعتبارات،اموال ،امکانات وتجهیزات در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ادغام (تجمیع )می شوند و همه امورتحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به ساختمان ،مسکن ،شهرسازی و معماری توسط این مرکز انجام می شود.

بر این اساس از تاریخ ابلاغ این مصوبه ،پژوهشکده ساختمان و مسکن مجاز به پذیرش دانشجوی آموزش محور برای تحصیل در دوره هایی که منجر به اخذ مدرک تحصیلی دانشگاهی می شود ،‌ نمی باشد. تحصیل دانشجویان فعلی پژوهشکده تا پایان فراغت از تحصیل در همان مقطع مطابق ضوابط و مقررات بلامانع می باشد.

همچنین،برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مورد نیاز کارکنان بخش دولتی و بهره برداران بخش غیر دولتی در زمینه ساختمان و مسکن و شهرسازی و معماری توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و در چاچوب اساسنامه این مرکز امکان پذیر می باشد.

همچنین براین اساس ،وزارت مسکن و شهرسازی موظف است اهداف ،شرح وظایف ،ماموریت ها و ساختار سازمانی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن را متناسب با اساسنامه مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی ادغام شده طی مدت ۲ ماه تهیه و برای تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارایه کند.

براساس این مصوبه ،وزیر مسکن و شهرسازی مسئول حسن اجرای این مصوبه بوده و دبیرخانه شورای عالی اداری ،گزارش نحوه اجرای آن را به شورا ارائه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها