بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث و تکمیل بیش از یک‌هزار واحد مسکونی در روستاهای تایباد و باخرز

کد خبر: 8876 Print This Post
۲۳ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۶
احداث و تکمیل بیش از یک‌هزار واحد مسکونی در روستاهای تایباد و باخرز

مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های تایباد و باخرز از احداث و تکمیل یک‌هزار و ۶۳۸ واحد مسکونی در روستاهای تایباد و باخرز خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا ترابی در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان ستون عمرانی و آبادانی در روستاها از سال ۷۴ با استفاده از تجربیات چند ساله برای شناسایی اولویت‌ها و نیازمندی‌های مسکن روستایی در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی بافت فرسوده گام‌های بزرگی برداشته است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های تایباد و باخرز افزود: با ارائه برنامه‌های بهسازی مسکن روستایی و ایجاد نظام فنی و مهندسی روستایی سعی در رفع نارسائی‌ها و تغییر در روند ساخت و ساز روستای از غیر اصولی‌سازی به سمت ساخت و ساز طبق ضوابط و مقررات ملی ساختمان نیز اقداماتی صورت گرفته است.

ترابی هدف از این طرح را پیشگیری از تخریب مسکن روستای در حوادث قهری، تمرکز سرمایه‌گذاری دولتی در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در روستاها، ترویج مقام‌سازی در روستاها، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی، ترویج الگوی ساخت و ساز مسکن اقتصادی عنوان کرد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان از سال ۸۵ تاکنون از ۲ هزار ۶۰۸ واحد مسکونی در دست ساختمان یک‌هزار و ۶۳۸ فقره را به مرحله پایان کار رسانده و تحویل متقاضیان داده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، مدیر بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی شهرستان‌های تایباد و باخرز درباره مطالعه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستانهای تایباد و باخرز افزود: از تعداد ۸۸ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت به تعداد ۵۹ روستا از نعمت طرح هادی مصوب برخوردار و برای ۲۰ روستا نیز این طرح به اجرا رسیده که این امر باعث افزایش شاخص برخورداری شهرستان تایباد در تهیه و اجرای طرح‌های به ترتیب معادل ۶۷ و ۲۳ درصد شده است.

وی افزود: در سال ۸۹ به تعداد ۲۵۲ فقره تسهیلات ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت (کاریز ، مشهدریزه و باخرز ) به واجدان شرایط پرداخت و در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در شهرهای باخرز در زمینی معادل ۱٫۵ هکتار ۱۰۰ واحد مسکن مهر به صورت صنعتی‌سازی با زیر بنای کل معادل ۹ هزار و ۶۰۰ متر مربع توسط انبوه ساز در حال ساخت و اجرای اسکلت و دیوار است.

ترابی اظهار امیدواری کرد تا پایان سال ۱۳۹۰ واحدهای مسکونی با زیر بنای مفید ۸۶ متر مربع تحویل متقاضیان شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها