بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت تحقق منابع درآمد شهرداری ها در لایحه بودجه

کد خبر: 8795 Print This Post
۲۲ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۹
ضرورت تحقق منابع درآمد شهرداری ها در لایحه بودجه

www.BanaNews.irعلی لاریجانی در نشستی مشترک با شهرداران کلانشهرهای کشور بر لزوم اجرای دقیق قانون تاکید کرد و گفت: با پیگیری مشکلات مدیریت شهری از سوی کارشناسان مجلس، موضوع درآمد حداکثری شهرداری‌ها در بودجه ۹۰ لحاظ می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این دیدار ابتدا محمدباقر قالیباف، شهردار تهران با اعلام این که تقدیر شهرداران کشور از مجلس به ویژه از رییس مجلس، کمیسیون عمران و فراکسیون شهری تعارفی و بی‌دلیل نیست، اظهار کرد: مجلس هشتم در قیاس با سایر دوره‌های مجلس شورای اسلامی توجه بیشتر و موثرتری به مدیریت شهری داشته است و مصداق این سخن تدوین ۳۰ ماده درباره مدیریت شهری در برنامه پنجم توسعه است که با تغییر در لایحه تقدیمی این برنامه از سوی دولت به تصویب رسید.

شهردار تهران همچنین با بیان این که عدم اجرای قانون، مهمترین رنج دستگاه‌های اجرایی کشور است، بر ضرورت تحقق منابع درآمد شهرداری ها در لایحه بودجه تاکید کرد و گفت: توقع ما از مجلس این است که با توجه به شرایط کنونی که لایحه بودجه برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس تقدیم شده است، در تصویب منابع درآمد شهرداری‌ها توجه حداکثری داشته و بر اجرای دقیق و حتمی آنها از سوی دولت نظارت کند.

وی همچنین با توصیف کردن موضوع حمل و نقل عمومی درون شهری به عنوان پاشنه آشیل اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، بر لزوم شفافیت قانون و مشخص کردن مقصد دقیق منابع بودجه‌ای تاکید کرد و گفت: عدم تصریح قانون در تعیین محل دریافت هزینه این منابع، موجب ناهماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی می شود.

دراین دیدار پس از بحث و بررسی شهرداران کلانشهرهای کشور درباره بندها و ردیف های درآمدی شهرداری کشور از محل بودجه ۹۰ ، که بیش از یک ساعت به طول انجامید، رییس مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد تا با پیگیری موضوع از سوی کارشناسان مجلس و انجام مطالعه کارشناسی دقیق در این باره، مشکل‌ها و مسائل شهرداری‌ها با توجه حداکثری قانون در بودجه لحاظ شود.

در این نشست،علی اکبر آقایی، رییس کمیسیون عمران و محمدحسین مقیمی، عضو این کمیسیون نیز به عنوان نمایندگان فراکسیون شهری مجلس حضور داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها