بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مدیرعامل بانک مسکن: ریسک ساخت‌وساز مشارکتی را حذف کردیم

کد خبر: 85803 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۱
مدیرعامل بانک مسکن: ریسک ساخت‌وساز مشارکتی را حذف کردیم

مدیرعامل بانک مسکن با بیان این‌که در صندوق‌های زمین و ساختمان ریسک ساخت و سازهای مشارکتی مبتنی بر اعتماد مردم حذف می‌شود، گفت:‌ ایجاد صندوق زمین و ساختمان باعث اطمینان از فعالیت ارکان مختلف ساخت و ساز کشور است.
به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدهاشم بت‌شکن در مراسم بهره‌برداری از نخستین صندوق زمین و ساختمان کشور (پروژه نسیم) اظهار کرد: صندوق‌های زمین و ساختمان نهادهای جدیدی هستند. در خصوص پروژه‌ها رویکردهای سنتی متفاوتی را داریم که خیلی از ساخت و سازها به ویژه در بافت‌های فرسوده مشارکتی است.

وی ادامه داد:‌ به شکل عمومی متاسفانه تجربه موفقی را در شرکت-پروژه نداریم که شاید یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ناموفق در مشهد اجرا شد که نمی‌توانم نام آنرا ببرم. این یکی از نمونه‌های ناموفق به کارگیری اعتماد عمومی بدون نظارت بود.

وی یادآور شد: ایجاد صندوق زمین و ساختمان باعث اطمینان از فعالیت ارکان مختلف ساخت و ساز کشور است.

وی با اشاره به ریسک نقدشوندگی در پروژه‌های ساختمانی سنتی، گفت: اما امروز یونیت‌های صندوق‌های مذکور در فرابورس قابل خرید و فروش است و هر روز قیمت می‌خورد. سومین ریسک هم قیمت گذاری بود. ریسک دیگر نبود استراتژی خروج در پروژه‌های سنتی بود که در پروژه‌های زمین و ساختمان دیگر چنین مانعی را نداریم.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این‌که منابع مالی به صورت درست به پروژه تخصیص یافت، گفت: برای اولین موضوع گارانتی را به خریداران پروژه ارائه می‌کنیم و اطمینان خاطری برای مردم جهت کیفیت بالای ساخت و ساز در این پروژه است.

بت‌شکن یادآور شد:‌ ضرورت دارد دو نهاد صندوق‌های منطقه‌ای و توسعه گر ایجاد شود که فکر می‌کنم بخش عمده‌ای از تامین مالی پروژه‌ها از این طرق انجام می‌شود.

 

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها