بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازسازی و بهسازی یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور

کد خبر: 85388 Print This Post
۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۷
بازسازی و بهسازی یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحد روستایی و آسیب دیده در سطح کشور در طول ۱۰ سال تاکنون بهسازی شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عزیزاله مهدیان افزود: این تعداد واحد روستایی از ابتدای آغاز طرح توسعه تا کنون بهسازی شدند. از این تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزارواحد مسکن روستایی در غالب بهسازی و بازسازی۳۵۰ هزار واحد نیز در مناطق سانحه دیده در کشور صورت گرفته است. تلاش می شود این روند نیز در قانون برنامه ششم ادامه پیدا کند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در ابتدای این طرح ۸ درصد از خانه‌های روستایی کشور مقاوم سازی یا دارای سازه بودند که در حال حاضر این میزان به ۴۰ درصد رسیده است. تلاش می شود تا پایان سال این میزان به ۷۵ درصد نیز برسد.

وی افزود: هر سال در کشور ۲۰۰ هزار واحد روستایی سهمیه نوسازی وجود دارد که به آنها تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۵ درصد پرداخت می‌شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در روستاهای کشور حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد.

وی گفت: خانواده های دارای دو معلول و یا بیشتر علاوه بر تسهیلات ۱۸۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در یافت خواهند کرد که این مبلغ از سوی بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تأمین می شود. در پرداخت تسهیلات و کمک‌ها، سازمان ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این راه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک می‌کند.

مهدیان بیان کرد: از محل حساب سد حضرت امام مبلغ ۳۵ میلیون ریال و برای بازسازی  ۱۲۰ هزار واحد مسکونی نیز در امسال و سال آینده کمک خواهد شد.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها