بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۴۰ هکتار بافت فرسوده در خرم‌آباد وجود دارد

کد خبر: 794 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۴
۳۴۰ هکتار بافت فرسوده در خرم‌آباد وجود دارد

www.bananews.irرئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: خرم‌آباد در مجموع بیش از ۳۴۰ هکتار بافت فرسوده دارد که همواره یکی از دغدغه‌های مدیران حوزه شهری خرم‌آباد بوده است.

علی زنجی بیرانوند اظهار داشت: یکی از اقدامات لازم و ضروری در حوزه مدیریت شهری خرم‌آباد توجه ویژه به موضوع بازسازی بافت‌های فرسوده به عنوان اولویت کاری این حوزه است.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: به طور یقین مسئولان مجموعه شهرداری و شورای اسلامی برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه عمران شهری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

وی در ادامه به جایگاه شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم در زمینه خدمات‌رسانی به مردم تلاش جدی می‌کنیم، چرا که مردم از این مجموعه انتظار دارند.

زنجی‌بیرانوند اظهار داشت: محله‌های مانند کوی‌علی‌آباد، باغ فیض، محله گل سفید خرم‌آباد و … از جمله بافت‌های فرسوده شهر خرم‌آباد هستند.

‌رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در ادامه با بیان اینکه کار بازسازی و ساماندهی برخی از این محله‌ها آغاز شده است، گفت: محله گل سفید خرم‌آباد به عنوان یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر خرم‌آباد از جمله این مناطق بافت‌های فرسوده شهری بوده که عملیات تخریب و بازسازی آن از سال ۸۷ آغاز شده است.

زنجی‌بیرانوند تصریح کرد: در این زمینه شهرداری خرم‌آباد ۶۰ واحد مسکونی این محله را برای اجرای این طرح و ساماندهی محله از مالکان آن خریداری کرده است.

وی گفت: در حال حاضر با همکاری استانداری لرستان و سازمان مسکن و شهرسازی استان روند تملک اراضی در محله گل سفید خرم‌آباد وارد مرحله تازه‌ای شده و کار اجرایی این طرح از شتاب مطلوبی برخوردار است.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به معضلات اجتماعی و زیرساختی حاکم بر این منطقه ابراز امیدواری کرد با استمرار روند تملک و تخریب نتاطق قدیمی، ‌معضل بافت حاشیه‌نشین و فرسوده گل سفید خرم‌آباد هرچه سریع‌تر حل شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها