بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اختصاص پنج میلیارد ریال به مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری در استان کرمان

کد خبر: 729 Print This Post
۱۸ آذر ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۷
اختصاص پنج میلیارد ریال به مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری در استان کرمان

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان کرمان، از اختصاص پنج میلیارد ریال برای مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ در استان خبر داد و افزود: این مبلغ از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان کرمان تامین شده است

به گزارش بنا نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی  کرمان،تقی رضایی در ادامه افزود: برای بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری، مطالعات لازم در شهرستان‌های کرمان و رفسنجان به طور کامل انجام شده است.

وی ادامه داد: برای انجام مطالعات بافت‌های فرسوده‌ی شهر کرمان و رفسنجان به ترتیب ۱۴۴ و ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رضایی با بیان این‌که مطالعه‌ی بافت‌های فرسوده شش شهرستان کرمان در اولویت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مطالعات این طرح در شهرستان سیرجان بیش از ۱۰ درصد پیش‌رفت داشته و در شهرستان‌های جیرفت، زرند و کهنوج در دست اقدام است.

وی اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری استان کرمان طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ را از دیگر مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان کرمان ذکر کرد و گفت: در راستای اجرای این مصوبه، تاکنون ۱۹۵ میلیون تومان اعتبار جذب شده است.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان کرمان هم‌چنین افزود: تسهیلات بانکی و تخفیف ۵۰ درصدی عوارض پروانه‌ی ساخت، برای ساخت واحدهای مقاوم در بافت فرسوده‌ی شهرها، به متقاضیان اختصاص می‌یابد.

رضایی با اشاره به این‌که در سال گذشته ۸۰۰ فقره وام به متقاضیان ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات ارائه شده به واحدهای فرسوده در سال گذشته ۲۰ میلیون تومان بوده است.

لازم به ذکر است ۴۰۲۴ هکتار بافت فرسوده در استان کرمان وجود دارد که از این میزان ۱۵۸۹ هکتار آن در شهر کرمان واقع شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها