بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اخطار به ۴۵روزه‌سازی برای کندی در ساخت

کد خبر: 722 Print This Post
۱۸ آذر ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۶
اخطار به ۴۵روزه‌سازی برای کندی در ساخت

www.bananews.irفناوری ساخت مسکن در ۴۵ روز به عنوان سریع‌ترین روش احداث مسکن دائمی که از جمله اختراعات مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان است کماکان با تاخیر در ساخت توسط سازنده‌ها روبرو است.

به گزارش بنا نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، دی ماه سال گذشته که بعد از کش و قوس‌های فراوان دو طبقه یک واحدی از این سیستم با حضور وزیر مسکن افتتاح شد مقرر شد ظرف ۶ماه هزار واحد مسکونی از طریق این روش ساخته شود، اما این وعده محقق نشد تا اینکه در شهریور ماه سال جاری رییس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان ضمن اینکه مهم‌ترین عامل محقق نشدن این امر را مشکل معارض دانست این بار وعده داد تا پایان سال‌جاری یک هزار واحد مسکونی صنعتی با این روش در شهر جدید هشتگرد ساخته شود.فاطمی عقدا تاکید کرده بود در شهریور ماه جاری ساخت ۵۰۰ واحد با روش ۴۵ روزه کلید خورده است که با دریافت زمین برای ۵۰۰ واحد دیگر نیز، هزار واحد تا پایان سال جاری از این طریق ساخته خواهد شد. اما روز گذشته خبرنگار دنیای اقتصاد آخرین جزئیات پیشرفت این پروژه را از مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید پرس و جوکرد. مهندس جمشید نورصالحی در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت :۴۵۰واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد در قالب سه بلوک ۱۵۰واحدی توسط سه پیمانکار در حال ساخت است که پیشرفت پروژه به ترتیب، قوی، متوسط و ضعیف ارزیابی شده است که با توجه به این مساله اخطاری از سوی وزارت مسکن به پیمانکار ضعیف ارائه و در قالب آن عنوان شده که اگر این پیمانکار روند سرعت کار خود را افزایش ندهد از پروژه اخراج خواهد شد. معاون وزیر مسکن در شهرهای جدید خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه سرعت ساخت‌وساز در این پروژه بر مبنای آنچه که مقرر بوده تاکنون عملیاتی نشده است، بعید به نظر می‌رسد که به غیر از این، ظرفیت جدیدی برای ساخت‌وساز به روش ۴۵روزه‌سازی تعریف شود.به گزارش دنیای اقتصاد، پیش‌تر فاطمی عقدا تاکید کرده بود که مشکل معارض عمده‌ترین عامل بروز تاخیر در این پروژه بوده است. این در شرایطی است که بنا به گفته یک مقام آگاه مشکلات در شرکت طرف قرارداد با وزارت مسکن، عمده‌ترین عامل علت این تاخیربوده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها