بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد ۱۰ درصدی رعایت مقررات ملی ساختمان طی یکسال گذشته

کد خبر: 5607 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۵
رشد ۱۰ درصدی رعایت مقررات ملی ساختمان طی یکسال گذشته

www.BanaNews.ir

مدیر کل دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت مسکن وشهرسازی از برگزاری سومین همایش مقررات ملی ساختمان طی روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه امسال در محل هتل المپیک تهران خبر داد و گفت: طی یکسال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی رعایت مقررات در ساخت و سازها بوده ایم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر غلامرضا هوائی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت مسکن وشهرسازی با بیان اینکه هدف از برگزاری همایش مذکور آسیب شناسی اجرای مقررات ملی ساختمان و ارزیابی صحیح از وضعیت اجرای آن در کشور است. اظهار داشت: تقدیر از افرادی که در حوزه رعایت مقررات ملی ساختمان تلاش کرده اند نیز در برنامه های این همایش گنجانده شده تا برای دیگران ایجاد انگیزه شود.

وی به ایراد سخنرانی افراد متخصص در پنل های تخصصی همایش مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و افزود: علاوه بر سخنرانی های عادی هر پنل یک سخنران ویژه نیز خواهد داشت.

مدیر کل دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه برگزاری چنین همایش هایی تاثیر مثبتی بر ارتقای سطح رعایت مقررات در ساخت و سازها دارد، ‌ادامه داد : هر سال که از برگزاری همایش مقررات ملی ساختمان می گذرد به نکات جدیدی از ضعف ها پی برده و نسبت به اصلاح آنها اقدام می کنیم تا جایی که از سال گذشته تاکنون ۴ مبحث بروز رسانی شده اند و ۸ مبحث دیگر مقررات ملی ساختمان نیز در حال بروز رسانی هستند.

وی از رشد ۱۰ درصدی رعایت مقررات ملی ساختمان در کشور طی یکسال گذشته خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون متوسط رعایت مقررات ملی ساختمان به ۷۵ تا ۸۰ درصد رسیده است که طرح مسکن مهر نقش مهمی در رسیدن به این رشد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها