بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آمارهای مربوط به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان مستند نیست

کد خبر: 5412 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۵۳
آمارهای مربوط به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان مستند نیست

www.BanaNews.irعلی رغم اینکه در دنیا استاندارهای پیشرفته‌ای در این زمینه وجود دارد اما مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین در کشور ما هنوز با مشکلات متعددی روبه رو است.

رئیس کمیسیون توسعه وعمران شورای شهرتهران گفت: آمارهایی که درمورد مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین ارائه می‌شود مستند نیستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)حمزه شکیب در گفت‌وگوبا خبرنگار ایلنا،با اشاره مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین تاکید کرد: متاسفانه در حال‌حاضر در بخش کالبد فیزیکی ، امکانات محیطی، مباحث فرهنگی و نیز وسایل حمل و نقل عمومی برای معلولین از استانداردهای جهانی دور هستیم.

وی با اعلام اینکه شورای شهر تهران در بخش رعایت استانداردهای مربوط به کالبد فیزیکی مصوبات زیادی داشته است افزود: متاسفانه از میان بخش عظیمی از مصوبات،حتی به ۵درصد آن هم عمل نشده است.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران با ابیان اینکه علاوه بر نامناسب بودن فضای پیاده‌روها برای تردد معلولین،استانداردها در بسیاری از ساختمان‌های دولتی و غیردولتی هم رعایت نشده است گفت: علی‌رغم اینکه در دنیا استاندارهای پیشرفته‌ای در این زمینه وجود دارد اما مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین در کشور ما هنوز با مشکلات متعددی روبه‌رو است.

شکیب با اشاره به نقش موثر و مهم شهرداری‌ها در این زمینه گفت: علاوه براین بخش عمده این کار به وزارت مسکن وشهرسازی ارتباط دارد.

وی در مورد آمار و ارقام‌های مربوط به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین گفت: آمارهایی که طی سال‌های اخیر در این زمینه ارائه می‌شود کارایی نداشته و مسئولان باید به جای ارائه آمار،در این زمینه اقدامی انجام دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها