بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شهروندان قوانین ساخت و سازهای مسکونی را رعایت کنند

کد خبر: 5052 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۱
شهروندان قوانین ساخت و سازهای مسکونی را رعایت کنند

www.Bananews.irمسئول واحد شهرسازی شهرداری ازنا گفت: شهروندان ازنایی باید قوانین و ضوابط شهرسازی در ساخت و سازهای واحدهای مسکونی را رعایت کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، محمد وزیری با اشاره به افزایش صدور پروانه ساخت واحدهای مسکونی در سال ۸۹ نسبت به سال پیش از آن، تعداد پروانه‌های صادره برای واحدهای مسکونی در سال جاری را ۴۰۰ فقره مشتمل بر بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی بیان کرد و اظهار داشت: بسیاری از این واحدها در حال احداث و برای برخی از این واحدها نیز پایان کار صادر شده است.

وی گفت: همچنین علاوه بر واحدهای فوق، فاز دوم مسکن مهر در شهرستان ازنا واقع در بلوار آیت الله خامنه‌ای احداث می‌شود، که تاکنون برای ۴۹۸ واحد مسکونی آن پروانه ساخت صادر شده است.

وی اظهار داشت: عامل اساسی افزایش ساخت واحدهای مسکونی در سال‌جاری سیاست‌های حمایتی دولت محترم و خدمتگزار در قالب پرداخت تسهیلات ساخت مسکن است، که به تمام قطعات مسکونی دارای سند، بدون محدودیت پرداخت می‌شود.

‌وزیری گفت: در بافت‌های فرسوده شهر علاوه بر تسهیلات فوق، شهرداری نیز با تخفیف عوارض پروانه ساخت واحدهای مسکونی تا سقف ۸۰ درصد و نظام مهندسی با تخفیف ۵۰ درصدی حق‌نظارت، از عوامل آسان‌سازی ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهری است، که به زودی توسط دولت پرداخت می‌شود.

‌مسئول واحد شهرسازی شهرداری ازنا گفت: ودیعه اجاره مسکن نیز سبب تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده می‌شود و بافت‌های فرسوده نوسازی‌شده تا سه سال از پرداخت عوارض نوسازی معاف هستند.

مسئول واحد شهرسازی شهرداری ازنا گفت: اما در مورد ساخت‌و‌ساز و احداث بنا، همشهریان عزیز توجه کنند به استناد ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، برای هرگونه اقدام عمرانی در محدوده خدماتی و حریم قانونی شهر اخذ مجوز ساخت از شهرداری الزامی است، در غیراین صورت بنای احداثی توسط کمیسیون ماده ۱۰۰ مشمول حکم تخریب می‌شود، بنابراین ضرورت دارد شهروندان برای هرگونه ساخت‌و‌ساز یا تغییر کاربری و افزایش مساحت تجاری و مسکونی و … اقدام به اخذ پروانه از شهرداری کنند و در مواردی که درخواست آنها خلاف ضوابط شهرسازی است با احترام به قانون از انجام آن خودداری کنند.

وی افزود: با حمایت‌های شهردار ازنا قوانین راهگشایی در مورد احداث واحدهای تجاری یا افزایش تراکم مسکونی و تغییر کاربری و … در شورای عالی شهرسازی استان (کمیسون ماده ۵) به تصویب رسیده است که سبب رونق شهرسازی می‌شود، که از این میان طرح شناور تجاری‌های بلوار جهاد-۲۰متری شاهد و طرح شناور افزایش تراکم طبقات مسکونی و پیگیری و تصویب طرح جامع شهر ازنا را می‌توان نام برد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها