بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۴ بهمن، ۱۳۹۶ | Wednesday, 24 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واگذاری ۳۸ پروژه دستگاه‌های اجرایی به مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی

کد خبر: 4657 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۷
واگذاری ۳۸ پروژه دستگاه‌های اجرایی به مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی

www.BanaNews.irرئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ساخت ۳۸ پروژه عمرانی توسط دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی به سازمان مسکن و شهرسازی این استان واگذار شده است.

خلیل محبت‌خواه اظهار داشت: در حال حاضر برای ساخت این پروژه‌ها با مشکل خاصی مواجه نیستیم و تنها مشکل در این زمینه کمبود اعتبار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، محبت خواه با بیان اینکه تمام این پروژه‌ها در زمان تعیین شده قابل تحویل است، ‌تصریح کرد: سازمان مسکن و شهرسازی متولی ساخت و ساز است و باید تمام پروژه‌ها در مدت زمان تعیین شده زیر نظر سازمان مسکن و شهرسازی باشد.

این مسئول با بیان اینکه مطالعه پروژه‌ها یک سال طول می‌کشد، افزود: مکان‌یابی و آماده احداث شدن پروژه‌ها نیز زمان‌بر بوده و لازم است تا دستگاه‌های اجرایی این موارد را مد نظر قرار دهند.

محبت‌خواه خاطرنشان کرد: قوی‌ترین دفتر فنی و ساخت در مسکن و شهرسازی قرار دارد و اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهند کار ساخت و ساز را خودشان انجام دهند غیرقابل قبول است.

وی با بیان اینکه مجری ساخت و ساز و تاسیسات دولتی و عمومی سازمان مسکن و شهرسازی است، اعلام کرد: از نظر نظارت، اعتبار، جذب و مدت زمان اجرای پروژه سازمان مسکن و شهرسازی بهترین مجری برای ساخت و سازها است.

این مسئول با ابراز ناراحتی از گفته رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مبنی بر واگذاری ساخت بیمارستان‌ها به علوم‌پزشکی آذربایجان غربی، گفت: در این میان مشکل واگذاری اعتبار مطرح است و در صورت واگذاری اعتبار لازم سازمان مسکن و شهرسازی بهتر از دیگر دستگاه‌های اجرایی می‌تواند در این زمینه به موفقیت دست یابد.

محبت‌خواه اذعان داشت: بارها دیده شده که دستگاه‌های اجرایی احداث ساختمانی را آغاز کرده‌اند ولی با گذشت ۱۵ سال هنوز مراحل ساخت آن به اتمام نرسیده است و این خود گواه روشنی برای داشتن تخصص در زمینه ساخت و ساز است.

وی با بیان اینکه هر یک از دستگاه‌های اجرایی باید کار تخصصی خود را انجام دهند، اظهار داشت: در صورت تامین به موقع اعتبار سازمان مسکن و شهرسازی می‌تواند بهترین مجری باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها