بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اعطای بدون محدودیت تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده هرمزگان

کد خبر: 44679 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۳۵
اعطای بدون محدودیت تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده هرمزگان

http://www.bananews.ir/قائم‌مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان اعلام کرد: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده شهری هرمزگان از طریق بانک‌های عامل وجود ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس مهدی زندیه وکیلی با اشاره به افزایش تسهیلات اعطایی به متقاضیان احداث واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده به ۳۰ میلیون تومان اظهار کرد: این تسهیلات مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران، انبوه‌سازان و مالکان ساکن در محدوده بافت‌های فرسوده مصوب استان است که بدون سپرده‌گذاری در بانک پرداخت می‌شود.
وی در‌خصوص چگونگی روند دریافت این تسهیلات گفت: متقاضیان ساکن در شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، حاجی‌آباد، بندرلنگه و بندرخمیر پس از مراجعه به شهرداری‌ها و اخذ پروانه ساختمانی، به شرکت عمران و مسکن‌سازان هرمزگان واقع در کوی فرهنگیان، خیابان ابن سینا، خیابان امیرکبیر، جنب بانک مسکن مراجعه کنند تا همان روز پس از بررسی و تایید مدارک، معرفی نامه به بانک عامل صادر شود.
زندیه وکیلی از جمله مشوق‌های این طرح را در شهر بندرعباس بهره‌مندی از معافیت ۷۰ درصدی عوارض ساختمانی از سوی شهرداری اعلام کرد و گفت: در سایر شهرهای استان، شهرداری‌ها حداقل ۵۰ درصد تخفیف را اعمال می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت در نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده مشارکت مردمی و بخش خصوصی است، تاکید کرد: بر همین اساس، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی از طریق بانک‌های عامل وجود ندارد.
قائم‌مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان این مطلب که تاکنون ۴ هزار و ۸۵۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده شهرهای استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، ۲ هزار و ۳۹۱ هکتار بافت فرسوده در شهرهای هرمزگان شناسایی شده که از این میزان، یک هزار و ۳۷۲ هکتار آن متعلق به شهر بندرعباس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها