بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رونق ساخت و ساز در بافتهای فرسوده

کد خبر: 44210 Print This Post
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۱:۵۷
رونق ساخت و ساز در بافتهای فرسوده

http://www.bananews.ir/معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای بافتهای فرسوده در طرح تفصیلی گفت : در این طرح استفاده از تسهیلاتی مانند اهدای تراکم تشویقی و طبقات افزون تر و همچنین معافیت عوارض در نظر گرفته شده که پیش بینی می شود با اعمال این تسهیلات شاهد رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده باشیم .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا جاوید با بیان این مطلب گفت: بافت فرسوده شهر تهران با سه شاخص ریز دانگی ، نفوذ ناپذیری و ناپایداری بنابر نقشه های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار بوده است که مقرر شد در فرآیند اجرای طرح تفصیلی در سال دوم ، نقشه های بافت فرسوده مورد بررسی قرار گیرد .وی افزود : بعد از ارائه پیشنهادی که توسط مشاور صورت گرفت ، تدقیق بافت فرسوده برای تصویب به دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ ارسال و بعد آن برای تایید نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارائه خواهد شد .

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطر نشان کرد : هم اکنون پیگیری های لازم برای تدقیق بافت فرسوده تهران در حال انجام است و در فرآیند سال دوم اجرای طرح تفصیلی اجرایی خواهد شد .

جاوید با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص رونق ساخت و ساز در بافتهای فرسوده اظهار کرد: در طرح تفصیلی تهران، استفاده از تسهیلاتی مانند اهدای تراکم تشویقی و طبقات افزون تر و همچنین معافیت عوارض در نظر گرفته شده که پیش بینی می شود با اعمال این تسهیلات شاهد رونق ساخت و ساز در بافتهای فرسوده باشیم .

وی در ادامه در خصوص اعطای وامهایی که باید از سوی دولت در این زمینه محقق شود، گفت: علاوه بر مسئولیتهایی که شهرداری در این زمینه دارد، دولت نیز موظف است تا وامهایی را از سوی بانکهای عامل دولتی اعمال کند.

معاون شهردار تهران ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال شاهد پرداخت منظم این وامها و همچنین ایجاد خطوط اعتباری آن در بانکهای عامل از سوی دولت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها