بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ماجرای گودبرداری‌های عمیق در یک نقطه تهران

کد خبر: 43640 Print This Post
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۲۳
ماجرای گودبرداری‌های عمیق در یک نقطه تهران

http://www.bananews.ir/در شهرک‌غرب یعنی منطقه‌ای از تهران که عمده زمین‌های دست‌نخورده در آن، ده‌ها سال است در مالکیت یکی دو نهاد عمومی قرار دارد، چندماهی است که گودبرداری‌های عمیق روی برخی از زمین‌های بکر، شروع شده و شرکت‌های سازنده برج با نصب تابلوی معرفی برج‌های ۲۰ تا ۳۰ طبقه در پای این گودها، مشغول احداث برج‌های تجاری- اداری هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این در حالی است که شهرداری تهران مرتب اعلام می‌کند که ضوابط مربوط به نحوه ساخت بلندمرتبه‌ها را به زودی برای تصویب تقدیم شورای‌شهر خواهد کرد و حتی طبق آنچه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور پیش‌تر اعلام کرده بود، ساخت‌وساز بیش از ۱۲ طبقه در تهران تا زمان ارائه ضوابط از سوی شهرداری به شورای عالی شهرسازی، ممنوع است! با این حال، اینکه چگونه برج‌های بلندمرتبه در یک نقطه بخصوص از تهران، به‌صورت گسترده در حال ساخت است، پرسش قابل‌تاملی است که لازم است پاسخ قانع‌کننده از طرف مسوولان شهری به آن داده شود.اخیرا در یک نقطه از شهرک‌غرب، اهالی محل مدعی شده‌اند گودبرداری عمیق مجاور آنها باعث ترک‌خوردگی در دیوار خانه‌هایشان شده است. ادعایی که روز گذشته سازنده برج در آن محل، از طریق توضیح کتبی به خبرگزاری‌مهر، آن را رد کرد. ظاهرا مادامی که، ضوابط بلندمرتبه‌سازی از سوی شهرداری تدوین نشود، درخواست‌های موردی برای برج‌سازی در تهران، در کمیسیون ماده۵، رسیدگی خواهد شد. کمیسیونی که اگر چه شهردار تهران بعد از اجرای طرح تفصیلی جدید تاکید فراوان بر پایان اداره سلیقه‌ای و بخشنامه‌ای شهر تهران داشته و دارد، اما فعلا تا مدت نامعلوم، محل صدور مجوزهای موردی ساخت‌وساز خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها