بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بلندمرتبه‌سازی نیازمند زیرساخت‌های شهری است

کد خبر: 43369 Print This Post
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۱:۲۹
بلندمرتبه‌سازی نیازمند زیرساخت‌های شهری است

http://www.bananews.ir/مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران بلند مرتبه‌سازی و افزایش ساخت ساختمان‌های با تراکم بالا را بسته به نیاز محله و منطقه شهری دانست و گفت: برای ساخت این ساختمان‌ها ابتدا باید امکانات شهری برای این جمعیت در نظر گرفته شود چراکه در غیر این صورت به بافت شهری آسیب می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فریبرز واحدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره افزایش ساخت و سازها و بلندمرتبه‌سازی‌ها در استان تهران به عنوان پایتخت کشور بیان کرد: باید بلند مرتبه‌سازی و برج‌سازی‌ها در شهر تهران بسته به محله، منطقه و امکانات شهری اجرا شود.

وی افزود: برای ساخت و ساز متراکم و بلند مرتبه‌سازی، ابتدا باید امکانات شهری مورد نیاز همچون معابر شهری، پارکینگ و فضای مناسب شهری، مجموعه‌های فرهنگی و … پیش‌بینی شود و اگر امکان ایجاد این فضاها باشد می‌توان بلند مرتبه‌سازی را برای محله‌های شناسایی شده تجویز کرد.

به گفته واحدی اگر بلند مرتبه‌سازی‌ها بدون در نظر گرفتن این عوامل انجام شوند، به بافت شهری آسیب می‌زنند که دراین موارد شهرداری تهران برخورد می‌کند.

 افزایش جمعیت و روند رو به رشد مهاجرت به شهر تهران در چندسال اخیر، برج‌سازان و انبوه‌سازان را به فکر بلند مرتبه‌سازی انداخته تا افزایش واحدهای مسکونی پاسخگوی بخشی از نیاز مسکن در نقاط پرجمعیت شهر باشد اما ساخت و ساز این ساختمان‌ها برای معابر شهری و در برخی محله‌ها چندان مناسب نبوده و برای برخی دیگر از مناطق نیاز جدی محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها