بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استعلام دو میلیون تهرانی از طرح تفصیلی/ تصویب ضوابط بلند مرتبه سازی

کد خبر: 43252 Print This Post
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۲:۰۶
استعلام دو میلیون تهرانی از طرح تفصیلی/ تصویب ضوابط بلند مرتبه سازی

http://www.bananews.ir/معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران گفت: از آغاز اجرای طرح تفصیلی تهران تاکنون دو میلیون استعلام از سامانه طرح تفصیلی انجام شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا جاوید در گفتگو با خبرنگار مهر، به استقبال شهروندان از طرح تفصیلی شهر تهران اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۱  که طرح تفصیلی تهران ملاک عمل قرار گرفت و اطلاعات آن در سایت شهرداری برای استفاده عموم گذاشته شد تا کنون ۲ میلیون استعلام انجام شده که در نوع خود بی نظیر است.

وی با بیان اینکه شهروندان می توانند در این سایت هم از اطلاعات ملک خود آگاه شوند و هم با ضوابط طرح تفصیلی را مطالعه کنند گفت: در سال ابتدایی اجرای طرح تفصیلی پیشنهادات و انتقاداتی از سوی شهروندان و کارشناسان به ما داده شده و ما نیز پس از جمع بندی و بررسی نهایی برای تصویب نهایی این موارد را به مراجع تصمیم گیری ارسال می کنیم تا مشکلات طرح تفصیلی برطرف شود .

معاون شهردار تهران با ابراز امیدواری که درسال دوم اجرای طرح تفصیلی شاهد حسن اجرای بهتر این طرح باشیم گفت: هنوز مواردی که باید مورد بازنگری قرار گیرد را از لحاظ وزنی و کمی مورد پالایش قرار نداده ایم، هر طرحی در زمان اجرا مغایرت و مشکلات آن مشخص می شود که ما نیز این موضوع را برای ۵ سال اول اجرای طرح تفصیلی پیش بینی کرده بودیم و امیدواریم با پایش و بازبینی و تدقیق طرح رضایت شهروندان را جلب کنیم .

جاوید ادامه داد: طرحهای موضوعی و موضعی طرح تفصیلی در ۵ ساله اول آن تدوین و تصویب می شود. به همین دلیل قراردادهایی با مشاورین طرح به امضا رسیده است و تعدادی از این طرحها امسال به مراجع تصویب کننده ارائه می شود .

وی در خصوص آخرین وضعیت ضوابط بلند مرتبه سازی در پایتخت گفت: ضوابط بلند مرتبه سازی از طرحهای موضوعی و موضعی است که در آن هم به موضوع بلند مرتبه سازی و هم مکان یابی برای ساخت و ساز سازهای بلند پرداخته شده که مطالعات آن توسط مشاورین انجام شده و آماده ارائه به مراجع تصمیم گیر است و تا سال ۹۲ به نتیجه خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها