بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

در تپه‌‌های عباس‌آباد چه می‌گذرد؟

کد خبر: 42924 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۶:۰۶
در تپه‌‌های عباس‌آباد چه می‌گذرد؟

http://www.bananews.ir/«به ساخت‌وساز در اراضی عباس آباد معترض هستیم اما بانک مرکزی مجوز ساخت‌وساز خود را از کمیسیون ماده ۵ دارد.»
مدیر عامل سازمان اراضی عباس آباد روز گذشته در برابر انتقادات اعضای شورای شهر تهران نسبت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در تپه‌های عباس‌آباد با بیان این مطلب اظهار کرد: اراضی عباس آباد در زمان شهرداری کرباسچی به ۴۰ قطعه تقسیم و به ۴۰ نهاد واگذار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حجت‌الله ملاصالحی با بیان اینکه برخی از این زمین‌ها به تصرف ارگان‌هایی در آمده که حتی هزینه‌ای بابت زمین پرداخت نکرده‌اند گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۴۵۰ هزار متر مربع از این زمین‌ها را مصادره کرده و حتی بخشی از آن را متری ۶ میلیون تومان به بانک مرکزی فروخته است. بخش دیگری از این زمین‌ها نیز در اختیار بنیاد مستضعفان است.
او ادامه داد: ما هم در دادگاه ها این تصرفات را محکوم کردیم ولی توجهی به آن نشده است.
مهدی چمران رییس شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت زمین‌های اراضی عباس آباد گفت: این زمین‌ها ریه تنفسی شهر تهران هستند، اما به دلیل ساخت‌و‌سازهای بی‌مورد مانع استفاده صحیح از این زمین‌ها هستند.
وی با اشاره به مخالفت شورا نسبت به ساخت و ساز بانک مرکزی در این زمین‌ها گفت: با وجود مخالفت‌های ما بانک مرکزی با رای کمیسیون ماده ۵ اجازه ساخت‌وساز را گرفت حالا نیز نسبت به ساختمان‌سازی این سازمان‌ها اعتراض داریم.
چمران با انتقاد از ساخت‌وساز برخی از بانک‌ها در این منطقه گفت: ساختمان راه‌آهن نیز قرار بود تبدیل به هتل شود اما دیدیم که سرانجام ساختمان راه‌آهن شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها