بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۰۳ پروانه ساختمانی در قاین صادر شده است

کد خبر: 4284 Print This Post
۱۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۹
۳۰۳ پروانه ساختمانی در قاین صادر شده است

شهردار قاین از صدور ۳۰۳ پروانه ساختمانی از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه در قاین خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، نادر زردی اظهار داشت: ۳۰۳ پروانه ساختمانی از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه در قاین صادر شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۳ مورد آن در دی‌ماه و ۳۳ مورد آن در آذرماه صادر شده است، گفت: همچنین از ابتدای سال جاری بیش از ۱۸۵ مورد گواهی پایان کار نیز صادر شده است.

شهردار قاین افزود: از این تعداد نیز هفت مورد آن مربوط به دی‌ماه است.

زردی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۶۰ مورد گواهی عدم خلافی نیز صادر شده است، تصریح کرد: همچنین ۱۰۰ مورد پرونده در کمیسیون توافق ماده ۱۰۰ به منظور بازگشایی‌ها مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه سال جاری به بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مورد استعلام ادارات پاسخ داده شده است، اذعان داشت: صدور بیش از یک‌هزار و ۱۹۱ مورد عوارض خودرو از دیگر اقدامات شهرداری بوده و همچنین عوارض وصول شده خودرو مبلغی بالغ بر ۲۷۸ میلیون ریال بوده است.

شهردار قاین از وصول ۱۳۸ میلیون ریالی عوارض ساخت‌وساز طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد و گفت: همچنین از ابتدای سال جاری اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیون ریال عوارض از محل کشتارگاه‌ها وصول شده است.

زردی تصریح کرد: مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و آغاز ساختمان از شهرداری پروانه اخذ کنند.

وی افزود: شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی ساختمان‌های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأموران خود اعم از اینکه ساختمان در زمین محصور یا غیر محصور باشد، جلوگیری کند.

شهردار قاین خاطر نشان کرد: با کسانی که از این امر سر باز زنند به شدت برخورد می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها