بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

روند رو به رشد نوسازی بافت فرسوده در زنجان

کد خبر: 42007 Print This Post
۲۱ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۱
روند رو به رشد نوسازی بافت فرسوده در زنجان

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: با اعمال مشوق‌های تشویقی، نوسازی بافت فرسوده، روند خوبی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «علی‌اکبر کریمی» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: فرآیند نوسازی بافت فرسوده در شهرهای ابهر، قیدار و خرم‌دره با اعطای تسهیلات بانکی مناسب و ارزان‌قیمت و تخفیف‌های زیاد در عوارض پروانه‎های ساختمانی توسط شهرداری و سایر سیاست‌های تشویقی، روند خوبی داشته است.

وی با اشاره به آمار اخذ تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده، ادامه داد: طی سال‌های ۸۹ تا ۹۱ بیش از ۳۳۰۰ واحد واقع در بافت فرسوده از تسهیلات بانکی استفاده کردند و برای سال آینده هم ۳۰۰۰ واحد سهمیه تعیین شده است که متقاضیان از این تسهیلات بهره‎‌مند شوند.

معاون عمرانی استاندار زنجان با اشاره به وضعیت سکونت‎گاه‎های غیررسمی در استان، یادآور شد: بر اساس آخرین مطالعات انجام شده در شهر زنجان بیش از ۲۳۵ هکتار سکونت‌گاه غیررسمی در ۷ مساحت شهر زنجان و سه منطقه‌ی اسلام‌آباد، بی‌سیم و فدائیان وجود دارد که پروژه‎هایی برای بهبود زندگی در این مناطق و ارتقای سطح خدمت‎رسانی در سکونت‎گاه‎های غیررسمی وجود دارد که در دست پیگیری است.

کریمی با اشاره به بافت فرسوده شهر هیدج، خاطرنشان کرد: مقر شد که مطالعات طرح نوسازی مراکز شهرستان‌ها و شهرهای بالای ۱۲ هزار نفر جمعیت (هیدج و صائین‌قلعه) انجام و طرح آن تهیه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها