بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 17 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث پارکینگ در پارکهای جدید با مشارکت بخش خصوصی

کد خبر: 40386 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۰
احداث پارکینگ در پارکهای جدید با مشارکت بخش خصوصی

http://www.bananews.irمدیرکل شهرسازی و طرح های شهری با اشاره به اهمیت تامین پارکینگ در طرح تفصیلی جدید گفت: در این طرح شهرداری مکلف به احداث پارکینگ با مشارکت بخش خصوصی در پارک های جدید بوده و در پارک های کنونی نیز در صورت جلب مشارکت بخش خصوصی ، با حفظ مالکیت عمومی و استفاده انحصاری برای پارکینگ ، باید نسبت به احداث پارکینگ مکانیزه اقدام کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید پاکساز با بیان این مطلب و با اشاره به اهمیت تامین پارکینگ در طرح تفصیلی جدید تهران گفت: در طرح تفصیلی جدید ، تامین پارکینگ مورد نیاز، قطعی و احداث آن برای همه ساختمان ها و در همه پهنه ها الزامی است.

وی با اشاره به وضعیت احداث پارکینگ های عمومی افزود: در همه محورها و محدوده ها مانند پیاده راه ها ، بزرگراه ها ، میدان ها و تقاطع ها که امکان احداث و یا بهره برداری از پارکینگ در واحدهای ساختمانی مربوطه فراهم نباشد ، شهرداری تهران موظف است متناسب با شرایط و رعایت حقوق مکتسبه و صرفه و صلاح شهرداری، با سرمایه گذاری بخش خصوصی ضمن بستر سازی لازم ، برای تامین پارکینگ مورد نیاز اقدام کند .

مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این خصوص شهرداری مکلف به احداث پارکینگ با مشارکت بخش خصوصی در پارک های جدید بوده و در پارک های کنونی نیز در صورت جلب مشارکت بخش خصوصی ، با حفظ مالکیت عمومی و استفاده انحصاری برای پارکینگ، می باید نسبت به احداث پارکینگ مکانیزه اقدام کند.

پاکساز در ادامه تصریح کرد: در همه زیر پهنه های استفاده از اراضی، تامین ۵ درصد از همه ظرفیت پارکینگ به منظور استفاده معلولان ، با رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای عبور و مرور معلولان بر اساس ضوابط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، الزامی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها