بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نبود سازندگان صاحب صلاحیت، مهمترین مشکل ساخت و ساز است

کد خبر: 39492 Print This Post
۰۷ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۰
نبود سازندگان صاحب صلاحیت، مهمترین مشکل ساخت و ساز است

http://www.bananews.ir/رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مهمترین مشکل ساخت و سازهای امروزی را نبود سازندگان صاحب صلاحیت دانست و گفت: سازندگان دانش کافی در این صنعت را ندارند که باعث ساخت و سازهای نادرست و ریزش ساختمان‌ها و گود برداری‌های غیر اصولی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید غفرانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نبود سازنده صاحب صلاحیت، نداشتن توجه کافی ناظران در صورت حضور هنگام ساخت و ساز و همچنین توجه نکردن به تذکرات لازم بر مشکلات ساخت و ساز ساختمان‌ها افزوده می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه یکی از راه حل‌های ساخت آپارتمان ایمن، وجود خاک و پی مناسب است گفت: آزمایشگاههایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، زمانی مسئولیت همکاری با ساخت و سازها را بر اساس نیاز مالک یا کارفرما دارند که از سوی سازنده درخواست داده شده باشد چراکه این آزمایشگاه خدماتی همچون مکانیک خاک، بتن و فولاد را بر اساس نیاز مراجعان ارائه می‌کند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: این آزمایشگاهها از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان مجوز گرفته‌اند و صلاحیت ارائه خدمات در بخش ژئوتکنیک، بتن و فولاد را دارند.

وی با اشاره به آغاز بازرسی از ساختمان‌های درحال ساخت و جلوگیری از ساخت و سازهایی که منجر به ریزش و خسارت می‌شوند گفت: این مشکلات در حال بررسی هستند.

غفرانی ادامه داد: در سامانه‌ای که از اول اسفندماه راه‌اندازی می‌شود، مهندسان از سوی سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران معرفی خواهند شد و براساس مالکان دیگر نمی‌تواند مهندس ناظر را خود انتخاب کنند تا شاهد چنین مشکلاتی در ساخت و ساز باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها