بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

الزام تامین پارکینگ برای همه ساختمان‌های پایتخت در طرح تفصیلی جدید

کد خبر: 39336 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۰۹
الزام تامین پارکینگ برای همه ساختمان‌های پایتخت در طرح تفصیلی جدید

 http://www.bananews.ir/مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران با تاکید بر الزام تامین پارکینگ برای همه ساختمان ها در همه پهنه ها در طرح تفصیلی جدید گفت: صدور پروانه بر اساس طرح تفصیلی جدید و هرگونه گواهی عدم خلاف یا گواهی پایان ساختمان مربوط به آنها منوط به تامین پارکینگ های مورد نیاز است که این الزام برای تمامی ساختمان ها و در همه پهنه ها وجود دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید پاکساز با اشاره به پیش بینی وضعیت تامین پارکینگ در طرح تفصیلی جدید تهران گفت: تامین قطعی و احداث پارکینگ مورد نیاز برای تمامی ساختمان ها و در همه پهنه ها الزامی است و هرگونه صدور پروانه ای نیز بر این اساس صورت می گیرد.

وی افزود: صدور پروانه بر اساس طرح تفصیلی جدید و هرگونه گواهی عدم خلاف یا گواهی پایان ساختمان مربوط به آنها منوط به تامین پارکینگ های مورد نیاز است .

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران تصریح کرد: تامین پارکینگ ها می تواند در همان ساختمان و یا در صورت احراز و تایید عدم امکان تامین پارکینگ در ساختمان و قطعه مربوطه، در پارکینگ های دارای اسناد حقوقی در شعاع حداکثر ۲۵۰ متر از ساختمان تعریف شود.

پاکساز در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین احداث پارکینگ مازاد بر ضوابط در همه پهنه های شهر ، در طبقات زیر همکف (منفی) با رعایت سطح اشغال ۸۰ درصد در منفی یک و سایر ضوابط قانونی در صورت اخذ مجوز از مراجع قانونی مربوطه و با رعایت قانون حفظ و گسترش فضای سبز بلا مانع است.

وی همچنین با اشاره به شرایط احداث پارکینگ های اختصاصی محلی اظهار کرد : احداث پارکینگ های اختصاصی محلی در محدوده هایی از شهر که تامین پارکینگ امکان پذیر نیست به ویژه در بافت های فرسوده ، طبق شرایط مصوبه کمیسیون ماده ۵ مجاز است. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها