بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

چمران: طرح تفکیک منطقه‌ای اعضای شورای شهر رد شد

کد خبر: 38885 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۳
چمران:  طرح تفکیک منطقه‌ای اعضای شورای شهر رد شد

http://www.bananews.ir/صرف‌نظر از بحث‌هایی که به دلیل طرح موضوع جدایی ری از تهران درباره انتخابات پیش‌روی شورای شهر مطرح شده است، این روزها زمزمه‌هایی از طرح «تفکیک منطقه‌ای اعضای شورای شهر تهران» هم در میان برخی از نمایندگان مجلس مطرح است. به این معنا که اعضای شورای شهر در پایتخت به تفکیک مناطق ۲۲گانه نامزد و انتخاب شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی چمران ‌رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه طرح تفکیک منطقه‌ای اعضای شورای شهر تهران در کمیسیون شوراهای مجلس رد شده است، اظهار کرد: شاید این طرح خوب باشد، اما ساز و کار اجرای آن هنوز فراهم نیست و نمی‌توان در انتخابات پیش‌روی شوراها آن را پیاده کرده است.

وی تاکید کرد: بستر لازم برای برگزاری چنین انتخابات پلکانی هنوز فراهم نیست و این طرح مشکلات فراوانی دارد.

چمران با اشاره به تصویب طرح دوفوریتی شورای شهر تهران با عنوان «پیشنهاد به مجلس از طریق شورای عالی استان‌ها برای ایجاد شوراهای محل» که قانون اساسی هم در سلسله مراتب اداره کشور آن را پیش‌بینی کرده است، خاطرنشان کرد: با شکل‌گیری شورای محل نیازی به تفکیک منطقه‌ای اعضای شورای شهر نخواهد بود. البته شورای محل وظایفی دارد که باید بر اساس آن، از بودجه کافی برخوردار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها