بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور

کد خبر: 3840 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۲۶
احداث یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور

www.BanaNews.irعلی نیکزاد ظهر امروز همزمان با سفر رئیس جمهور به گیلان در جریان بازدید از پروژه‌های مسکن مهر این شهرستان اظهار داشت: دولت با پرداخت تسهیلات زمینه را برای احداث مسکن فراهم کرده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه تامین مسکن افراد فاقد مسکن از برنامه‌های مهم دولت است، افزود: دولت با همکاری وزارتخانه‌ها و نهادها تمام امکانات و زیرساخت‌های لازم را برای احداث مسکن به‌کار گرفته است.

نیکزاد احداث ساختمان‌های آموزشی و مورد نیاز جامعه را از دیگر اقدام‌های دولت عنوان کرد و گفت: دولت برای احداث فضاهای آموزشی، خدماتی و اداری، پرداخت تسهیلات و زمین رایگان برای توسعه جامعه را در اولویت قرار داده است.

نیکزاد همراهی و همدلی مسئولان برای تامین زیرساخت‌های احداث مسکن را ضروری عنوان کرد و گفت: در صورت فراهم بودن زمینه‌ها و داشتن شرایط لازم، افراد فاقد مسکن طی یک سال صاحب‌ خانه می‌شوند.

وی از احداث یک‌میلیون و ۹۰۰ واحد مسکونی در کشور خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت روستای، یک‌صد هزار واحد مسکونی در بافت مسکونی و یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت احداث می‌شود.

به گفته وزیر مسکن و شهرسازی ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح‌های مشارکتی، اجاره به شرط تملیک، خانه‌های ۹۹ ساله و تعاونی‌ها در پاییز سال جاری به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه دولت ۸۰ درصد زمین و امکانات زیرساختی احداث واحدهای مسکونی را فراهم کرده است، بیان داشت: دولت احداث واحدهای مسکونی را در دستور کار خود قرار داده است.

نیکزاد همراهی و وحدت مسئولان در اجرای سریع‌تر واحدهای مسکونی را ضروری دانست و تاکید کرد: تمام مسئولان باید تلاش کنند امکان خانه‌دار شدن اقشار فاقد مسکن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه رشد و تحول احداث مسکن از اقدام‌های بی‌بدیل در کشور است، گفت: دولت و مدیران اجرایی به همراه سیستم بانکی، نظام مهندسی و شهرداری‌ها تلاش می‌کنند در تحقق رشد احداث مسکن در کشور گام بردارند.

به گفته نیکزاد مرحله نخست افتتاح واحدهای مسکونی مسکن مهر در کشور انجام شده است.

بازید وزیر مسکن و شهر سازی از پروژه‌های مسکن مهر شهرهای لوشان، منجیل و رودبار از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها