بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجازه ساخت وساز در حاشیه تهران داده نمی‌شود

کد خبر: 3486 Print This Post
۲۸ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۸
اجازه ساخت وساز در حاشیه تهران داده نمی‌شود

www.BanaNews.irمدیرکل حریم شهر تهران حاشیه‌نشینی در تهران را محصول ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حاشیه شهر دانست و گفت: شهرداری تهران با ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حاشیه پایتخت برخورد می‌کند.

سیدصباح‌الدین متقی به خبرگزاری فارس گفت: شهرداری تهران تحت هیچ شرایطی اجازه ساخت و ساز در حاشیه شهر را نمی‌دهد و با هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی برخورد می‌کند.

متقی به روستاهای مجاور شهر تهران و ساخت و سازهای صورت گرفته در این مکان‌ها اشاره کرد و گفت: با ساخت‌وساز صورت گرفته در این مکان‌ها روستاها به شهر تبدیل شده‌اند. وی افزود: رفع مشکل حاشیه‌نشینی عزم تمام دستگاه‌ها را می‌طلبد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد، این نخستین‌بار نیست که مسوولان شهری نسبت به تبعات ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر تهران هشدار می دهند. پیش از این نیز متقی گفته بود که این ساخت‌وسازهای غیرمجاز موجب شده تا روستاهای نوظهوری در اطراف تهران شکل بگیرند و حتی برخی از آنها به خاطر افزایش جمعیت به شهر تبدیل شوند.

تاکنون شهرداری تهران با برخی از این ساخت و سازها در اطراف تهران مقابله و ساختمان‌های غیرمجاز را تخریب کرده است.

اما هنوز به دلیل وجود برخی نارسایی‌های قانونی به طور کامل ساخت‌وساز غیرمجاز در تهران متوقف نشده است. چندی پیش نیز حسن بیادی، نایب‌رییس شورای شهر تهران با انتقاد از روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه تهران از مسوولان قوه قضائیه درخواست کرده بود تا برای مقابله با این‌گونه فعالیت‌های غیرقانونی به کمک شهرداری تهران بیاید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها