بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توصیه انبوه سازان،کاهش هزینه ها به جای افزایش قیمت ساخت مسکن مهر

کد خبر: 3448 Print This Post
۲۷ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۱۰
توصیه انبوه سازان،کاهش هزینه ها به جای افزایش قیمت ساخت مسکن مهر

www.BanaNews.irتهران – رئیس کانون انبوه سازان مسکن کشور گفت: انبوه سازان به جای افزایش قیمت ساخت مسکن مهر به میزان تورم می توانند با صرفه جویی در هزینه ها فعالیت خود را تداوم بخشند.

ایرج رهبر در همایش و جشنواره برتربن های صنعت ساختمان ازمنظر نوآوری در هتل المپیک، اظهار داشت: ایران در بخش انبوه سازی دارای توانایی لازم است که در کشور ونزوئلا ۱۰ هزار واحد مسکونی را ظرف سه سال توسط یک انبوه ساز به مورد اجرا گذارد.

وی اضافه کرد: یکی از انبوه سازان نیز ساخت یک هزار و دو واحد مسکونی طرح مهر را در شهر جدید هشتگرد ظرف ۱۱ ماه به اتمام رساند که با حضور رئیس جمهور در پائیز امسال به بهره برداری رسید.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، به گفته این مقام مسئول، برخی از افراد براین باور بودند که ساخت هر مترمربع سه میلیون ریال در چارچوب طرح مهر امکان پذیر نیست، اما انبوه سازان تحقق این امر را به منصه ظهور رساندند.

وی یادآور شد: شکل گیری تشکل انبوه سازان مسکن در سال ۱۳۸۰ گامی مهم در جهت خارج سازی غیرمتخصصین از این بخش و حضور اهل حرفه در صنعت ساختمان ضمن جلوگیری از اتلاف منابع، پیامد نظم و انضباط شد.

رهبر با بیان اینکه دولت دهم امکان حضور انبوه سازان مسکن را در طرح مهر فراهم ساخت ، گفت: اکنون نوآوری های جهان نیز در صنعت ساختمان کشور به مورد اجرا گذاشته می شود.

وزارت مسکن وشهرسازی در چارچوب طرح مهر ساخت ۹۳۷ هزار واحد مسکونی را در دست اقدام دارد که انتظار می رود تا پایان سال جاری ۵۰ درصد این برنامه به بهره برداری برسد.

این همایش و جشنواره با معرفی خلاقیت ها و نوآوریها و الگوهای کاری پروژه های برتر ساختمانی به کار خود پایان داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها