بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش ۷۵ درصدی تخلفات ساختمانی در حریم تهران

کد خبر: 3169 Print This Post
۲۳ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۳
کاهش ۷۵ درصدی تخلفات ساختمانی در حریم تهران

www.BanaNews.irمدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی تخلفات ساختمانی در حریم تهران در یک‌سال گذشته از اجرای طرح جامع حریم پایتخت تا پایان سال ۱۳۹۰ خبر داد‌.

یه گزارش بنانیوز به نقل از سایت اطلاع رسانی شهرداری تهران، سید صباح الدین متقی با بیان اینکه حریم تهران با شش هزار کیلومتر وسعت‌،هم می‌تواند تهدید و هم فرصت باشد، گفت: اگر جلوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم پایتخت گرفته نشود، مانند بسیاری از روستاهایی که طی ۱۰ سال گذشته به شهر بدل شدند، شاهد رشد

بی‌رویه و در نهایت فاجعه‌ای در حوزه انسانی و شهرسازی خواهیم بود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تبدیل حریم تهران به یک فرصت مناسب‌ گفت: فعالیت بیش از یک هزار مهندس و ۲۲ مشاور در کنار مشاور «مادر» در این مجموعه برای تعیین پهنه‌ها و تقسیم بندی‌های حریم تهران ازجمله فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است‌.

وی خاطر نشان کرد: در طرح جامع تهران مکانیزم علمی‌مدونی برای جلوگیری از گسست‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مدیریت شهری برای شهرسازی پایتخت تدوین شده است که درصورت عملی شدن می‌تواند ارتقای کیفیت زیست شهری را برای شهروندان تهرانی داشته باشد‌.

متقی با بیان اینکه هیچ یک از شهرهای استان تهران مانند اسلامشهر، شهریار و شهرقدس از طرح‌های مصوب حریم مبتنی بر فرآیند قانونی تبعیت نمی‌کند‌، ابراز امیدواری کرد که طرح جامع حریم پایتخت که کار تدوین آن توسط نهاد برنامه ریزی از اسفندماه سال ۸۸ آغازشده تا اواسط سال آینده تکمیل و تا پایان سال ۱۳۹۰ اجرایی شود.

مدیر کل حریم شهر تهران با اشاره به تعاملات صورت گرفته برای صیانت از حریم شهر تهران اظهار کرد: قوه قضائیه تعامل خوبی درمورد صدور احکام تخلف‌های ساخت‌وساز صورت گرفته در حریم و برخورد با آنها دارد و دولت نیز در کنار تشکیل کمیته‌ای با نام «کمیته حفظ و صیانت از اموال طبیعی بیت‌المال»، تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط دولتی را نیز ملزم به همکاری برای ساماندهی حریم تهران کرده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌نیز آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در راستای صیانت از «حریم» پایتخت اعلام کرده‌اند‌.

به گفته وی، در یک‌سال گذشته و با اقدامات صورت گرفته از سوی حریم‌بانان، آمار تخلفات صورت گرفته در حریم شهر‌، برای اولین بار در تاریخ شهرداری تهران بیش از۷۵ درصد کاهش داشته است‌.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها