بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وام ودیعه، نیامده تمام شد؟

کد خبر: 2889 Print This Post
۲۰ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۷
وام ودیعه، نیامده تمام شد؟

www.BanaNews.irروز گذشته چند تن از ساکنان بافت فرسوده شهرستان خوی طی تماس تلفنی با روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به عدم تعلق وام ودیعه بافت فرسوده به آنها به بهانه تمام شدن اعتبار این وام گلایه کردند.

وام ودیعه بافت فرسوده وامی‌است که دولت به عنوان مشوق به ساکنان بافت فرسوده می‌دهد تا در دوره‌ای که ملک آنها تخریب می‌شود با اتکا به آن بتوانند برای خود یک واحد رهن کنند. مبلغ وام ودیعه بین ۴ تا ۱۲ میلیون تومان متغیر است. مجید محمودی اصل به نمایندگی از برخی از ساکنان بافت فرسوده شهرستان خوی که نتوانسته‌اند وام مذکور را دریافت کنند به دنیای اقتصاد گفت: با اینکه برای دریافت وام ودیعه واجد شرایط محسوب می‌شوم، اما با این وجود زمانی که برای اخذ آن به اداره مسکن و شهرسازی مراجعه کردم، موفق به دریافت آن نشدم.

وی اظهار داشت: تاکنون برای دریافت این وام ده‌ها بار به اداره مسکن و شهرسازی مراجعه کردم تا اینکه متوجه شدم که مسوول واگذاری این وام بنیاد مسکن است که در نهایت مسوولان بنیاد مسکن نیز اعلام کردند سهمیه این وام در شهرستان خوی به دلیل استقبال گسترده تمام شده است. این ساکن بافت فرسوده در عین حال خاطرنشان کرد: از طریق وام ساخت بافت فرسوده در حال نوسازی ملک خود هستم، اما از طرف دیگر، عدم دریافت وام ودیعه باعث شده است که برای رهن ملک دچار مشکل شوم؛ از این رو از مسوولان درخواست دارم که برای رفع این مشکل راهکاری در نظر بگیرند. وی افزود: فعلا با شرایط سختی از بستگان خود مبلغ ۴ میلیون تومان قرض گرفته‌ام و یک واحد مسکونی را رهن کرده‌ام.

 

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها