بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تخریب ساخت و ساز بدون مجوز در حریم دریا

کد خبر: 2742 Print This Post
۱۸ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۲۵
تخریب ساخت و ساز بدون مجوز در حریم دریا

www.BanaNews.irمدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: براساس تبصره ۲۲ از ماده ۳ آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی، با ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم دریا برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،سیاوش رضوانی اظهار داشت: براساس تبصره ۲۲ از ماده ۳ آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، صدور اجازه ساخت هر‌گونه تأسیسات در حریم دریا غیرمجاز بوده و با آن برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود: ایجاد هر گونه سازه و تأسیسات اعم از اسکله و سایر تأسیسات و تجهیزات، ضمن تصویب طرح مربوطه با داشتن حق نظارت در اجرا و بهره‌برداری، نیازمند مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در صورتی که از موارد قانونی که به صراحت به آن تأکید شده است، تخطی‌ شود، از طریق گارد بندر و یا سایر ضابطان مربوطه با این سازمان برخورد جدی می‌شود.

رضوانی خاطرنشان کرد: این سازمان با هر گونه عملیات ساخت و ساز و یا بهره‌برداری از تأسیسات و تجهیزات فاقد مجوز یا خارج از موارد ذکر شده در مجوز جلوگیری کرده و بلافاصله موضوع را به شاکی و مراجع قضایی اعلام خواهد کرد.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضایی، پرونده‌های مربوط به این گونه مسائل خارج از نوبت رسیدگی و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی به عمل می‌آید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این قانون در ۹ بهمن ماه سال ۸۷ به تأیید شورای نگهبان رسیده و به سازمان بنادر و دریانوردی ابلاغ شده است.

رضوانی افزود: متقاضیان و شهروندانی که می‌خواهند اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنند و یا هر گونه ساخت و سازی انجام دهند، از قبل با مراجعه به قسمت واحد فنی و مهندسی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از کم و کیف و موارد قانونی آن آگاهی یابند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها