بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۳ بهمن، ۱۳۹۶ | Tuesday, 23 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احتمال واگذاری واحدهای این طرح به مالکان بافت فرسوده به‌عنوان معوض

کد خبر: 26532 Print This Post
۱۶ فروردین ۱۳۹۱ | ۰۹:۰۵
احتمال واگذاری واحدهای این طرح به مالکان بافت فرسوده به‌عنوان معوض

http://www.bananews.ir/در پی صحبت‌های مطرح‌ شده درباره طرح ویژه مسکن وزارت راه و شهرسازی یک مقام مسوول اعلام کرد که این طرح در مرحله‌ی مطالعه و شناسایی زمین است و بیشتر با هدف جابه‌جایی ساکنان بافت‌های فرسوده و تسریع نوسازی این مناطق اجرا می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یک مقام آگاه در وزارت راه و شهرسازی درباره طرح ویژه مسکن این وزارتخانه اظهار کرد: این طرح فعلا در مرحله‌ی مطالعه و کارشناسی است و جزییات آن هنوز مشخص نشده است.

وی با بیان این‌که به احتمال زیاد واحد‌هایی که در پی این طرح ساخته می‌شوند، مسکن مهر نخواهند بود، گفت: هنوز مشخص نیست که این واحدها به چه کسانی واگذار می‌شوند.

این مقام مسوول با اشاره به این‌که طرح ویژه وزارت راه و شهرسازی بیشتر برای تسریع و بهسازی بافت‌های فرسوده اجرا می‌شود، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود این واحد‌ها به صورت معوض به مالکان بافت‌های فرسوده واگذار شوند.

مسوولان برای اجرای این طرح در حال مطالعه‌ی برای مکان‌یابی زمین و رفع مشکل معارض هستند و بنا به دستور رییس جمهوری کلیه‌ی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی موظف‌ هستند، زمین‌های خود را برای ساخت مسکن مهر واگذار کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها