بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز بررسی‌ها برای آواربرداری و ساخت خانه‌های جدید در ریگان کرمان

کد خبر: 2373 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۱۳:۰۶
آغاز بررسی‌ها برای آواربرداری و ساخت خانه‌های جدید در ریگان کرمان

۵ www.BanaNews.irهزار واحد مسکونی حدود ۲۰ تا ۱۰۰ درصد دچار آسیب شده‌اند/دولت خدمتگذار در زمینه بازسازی و نوسازی منازل مسکونی روستاییان همت بالایی داشته و قریب به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمان را در دست احداث و یا بازسازی دارد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا ،استاندار کرمان گفت:در صورتی که براساس کار کارشناسی مشخص شود که خانه‌ها مجدد در همان نقطه قبل ساخته شود باید محیط آوار برداری شود که درحال حاضر در حال انجام مطالعه و آوربرداری همزمان هستیم.

اسماعیل نجار استاندار کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه دولت خدمتگذار در استان کرمان در زمینه بازسازی و نوسازی منازل مسکونی روستاییان همت بالایی داشته و قریب به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمان را در دست احداث و یا بازسازی دارد تاکید کرد: مردم هم با وجود خطر زلزله در این زمینه همت و همکاری ویژه‌ای دارند.

او با اعلام اینکه استان کرمان بر روی ۱۸ گسل زمین‌ لرزه قرار دارد با اشاره به تداوم وقوع زمین‌ لرزه و پس‌لرزه در شرق استان کرمان یادآور شد: کار آوار برداری و مطالعه در مورد محل جدید اسکان زلزله‌ زده‌ها در حال انجام است.

استاندار کرمان در پاسخ به این سوال که براساس اطلاعات به دست آمده هنوز کار بازسازی و احداث خانه‌های تخریب شده در زمین‌ لرزه ۵/۶ ریشتری شرق استان کرمان انجام نشده در حالی که طی اظهاراتی از آغاز بازسازی خانه‌های تخریب شده خبر داده بودید گفت: اولین گام پس از وقوع زلزله مطالعه در مورد محل احداث خانه‌های خراب شده بوده چرا که باید بررسی شود که آیا صلاح است که مجدد خانه‌ها در همان نقطه اولیه ساخته شود یا باید محل دیگری برای این کار در نظر گرفته شود.

نجار افزود: در صورتی که براساس کار کارشناسی مشخص شود که خانه‌ها مجدد در همان نقطه قبل ساخته شود باید محیط آوار برداری شود که درحال حاضر در حال انجام مطالعه و آوربرداری همزمان هستیم.

استاندار کرمان با اعلام اینکه برآورد میزان خسارت وارده در زمین‌لرزه مشخص شده گفت: ۵ هزار واحد مسکونی حدود ۲۰ تا ۱۰۰ درصد دچار آسیب شده‌اند.

او همچنین در پاسخ به این سوال که اعلام شده حادثه دیدگان همچنان در چادر ها اسکان داده شده‌اند گفت: اوضاع خوب است و مشکلی این نقطه را تهدید نمی‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها