بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ابلاغ دستورالعمل ایمنی عابران و مجاوران کارگاه‌های ساختمانی

کد خبر: 22699 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۹۰ | ۱۱:۳۲
ابلاغ دستورالعمل ایمنی عابران و مجاوران کارگاه‌های ساختمانی

http://www.bananews.ir/مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از تهیه و ابلاغ دستورالعمل ایمنی عابران و مجاوران کارگاه‌های ساختمانی به مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، جواد کریمیان گفت : بر اساس این دستورالعمل که در بخش های مختلف برای کارگاه های ساختمانی تهیه شده است ، ایمن سازی پیاده روها ، معابر و سایر فضاهای عمومی به هنگام احداث ساختمان تاکید شده است.

وی با بیان این مطلب گفت : از موضوعاتی که همواره به عنوان یکی از دلایل بروز آلودگی های بصری فضاهای شهری مطرح می شود ، عدم وجود قوانین مدون در زمینه کارگاه های ساختمانی و یا عدم اجرای صحیح قوانین از جمله مقررات ملی ساختمان است که برای کاهش این مشکل ، دستورالعملی در خصوص بازپیرایی حصار کارگاه های ساختمانی و ایمن سازی پیاده روها ، معابر و سایر فضاهای عمومی به هنگام احداث ساختمان تهیه و ابلاغ شده است .

وی افزود : بر اساس این دستورالعمل ، پیاده روها و سایر معابر و فضاهای عمومی در صورتی می تواند مسدود شود که انبار کردن مصالح یا انجام عملیات ساختمانی حوادثی برای عابران ، خودروها و تاسیسات عمومی ایجاد نکند .

کریمیان خاطر نشان کرد : مصالح و وسایل ، شب ها نیز باید به وسیله علائم درخشان و چراغ های قرمز احتیاط مشخص شوند .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران در ادامه اظهار کرد : در این زمینه دپوی مصالح نیز حداکثر می تواند ۵۰ درصد عرض پیاده رو را اشغال کند و در مواردی که عرض پیاده رو کمتر از یک متر باشد دپوی مصالح در تمام عرض پیاده رو صورت می گیرد .

وی با اشاره به نصب داربست ها در معابر عمومی اظهار کرد : برای این موضوع نیز پیش بینی شده است تا در صورت نصب پایه های داربست در معابر عمومی ، باید حتما با استفاده از وسایل موثر ، از جابه جا شدن و حرکت پایه های آن جلوگیری شود تا به این وسیله خطری عابران را تهدید نکند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها