بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قالیباف: مدعی عدم تخلف در شهرداری نیستیم

کد خبر: 22379 Print This Post
۰۸ دی ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۳
قالیباف: مدعی عدم تخلف در شهرداری نیستیم

http://www.bananews.ir/شهردار تهران گفت: ما مدعی نیستیم که جلوی تخلفات در شهرداری را گرفته‌ایم وتخلفی در شهرداری نیست؛ اما ادعا داریم که امروز روند تخلف در شهرداری سیر نزولی با شیب قابل قبولی دارد که متمایل به صفر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از سایت اطلاع رسانی شهرداری تهران ، محمد باقر قالیباف افزود: شهرداری در دهه ۷۰ و ۸۰ تا سال ۸۴، حسابرسی نداشته است و اگر جایی هم بگویند حسابرسی بوده با قاطعیت می‌گویم که دروغ است.

تخلف میلیاردی در حریم تهران

در همین زمینه مشاور حقوقی استاندار تهران با انتقاد از تخلف میلیاردی شهرداری تهران در صرف هزینه‌های حریم تهران در موارد غیر مرتبط با حریم گفت: به جای ساخت بوستان، فرهنگسرا، شهربازی و ورزشگاه در حریم تهران پول‌ها صرف ساخت بوستان در تهران شده است.

ولی‌الله داوریان با اشاره به دو پرونده حقوقی و قضایی شهرداری تهران که هم اکنون در استانداری در حال پیگیری است، گفت: یکی از این پرونده‌ها مربوط به صرف درآمد از حریم شهری تهران در پروژه‌های شهر تهران است که این اقدام شهرداری غیرقانونی بوده است.

وی افزود: شهرداری تهران باید گزارش درآمدش را از حریم شهر تهران به صورت شفاف به استانداری ارائه دهد. هر چند که در چند سال گذشته به دلیل مشکلات طرح تفصیلی که شهر تهران داشته درآمد شهرداری شفاف نبوده ولی پیش‌بینی ما این است که درآمد حاصل از حریم تهران میلیاردها تومان است.

این مقام مسوول در استانداری تهران اظهار کرد: شهرداری سند بدهد من حاضرم یک روز وقت بگذاریم و با حضور کارشناسان به حریم تهران برویم و ببینیم شهرداری بر اساس درآمدهایش چقدر هزینه حریم کرده است؛ در حالی که مجموع هزینه شهرداری تهران در حریم تهران به ۱۰ میلیارد هم نمی‌رسد که معمولا یا تابلو زده یا بنر و رونمایی کرده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها