بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۰ درصد از بافت‌های فرسوده بدون سند یا مالک

کد خبر: 22331 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۴
۳۰ درصد از بافت‌های فرسوده بدون سند یا مالک

http://www.bananews.ir/معاون شرکت مادرتخصصی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد از پلاک های بافت فرسوده یا مجهول الماک و یا بدون سند هستند، گفت: هیئت حل و فصل اختلافات ثبتی در هر شهرستان برای حل این مشکل تشکیل می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد آیینی در گفتگو با مهر با اشاره به رونمایی از شیوه نامه سازوکار تشکیل هیئت حل و فصل اختلافات ثبتی اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده بافت های فرسوده و موانع آن وجود املاکی است که یا سند ندارند و یا اینکه قولنامه های آنان قابل استناد نیست.

وی افزود: برخی از املاک هم بدون صاحب هستند و سند مالکیت برای آنها صادر نشده است و حتی برخی از آنها مجهول المالک هستند به این معنا که مالک وارد ثبت هم شده اما مالک بنا به دلایلی یا متواری و یا اینکه خارج از کشور است.

معاون شرکت مادرتخصصی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، افزود: بنابراین این پلاک ها به عنوان یکی از موانع نوسازی محله ای و یا منطقه ای محسوب می شوند و یک پروژه را با وقفه مواجه می کنند.

آیینی با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد از ۷۰ هزار پلاک بافت فرسوده با این مشکل مواجه هستند، گفت: با تشکیل این هیئت ها که در هر شهرستان بصورت مستقل برگزار می شود مشکلات مربوط به این پلاک ها که مانع نوسازی محله ای هستند برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: هیئت ها متشکل از یک قاضی، نماینده ثبت شهرستان و مدیرکل مسکن و شهرسازی استان است و درخواست صدور سند برای پلاک را بررسی و پس از آن دستور صدور سند داده می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها