بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساز و کارهای تشویقی برای اسکان عشایر تدوین شده است

کد خبر: 2232 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۲۳
ساز و کارهای تشویقی برای اسکان عشایر تدوین شده است

www.BanaNews.irنماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از تدوین ساز و کارای تشویقی برای اسکان عشایر در قانون برنامه پنجم دولت خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،وکیل سپه اظهار داشت: اسکان عشایر محدوده شرکت کشت و صنعت مغان از مهمترین دغدغه‌های مسئولان است که بعد از روی کار آمدن دولت نهم مشکل اسکان عشایر تا حدود زیادی برطرف شده است.

وی افزود: برای رفع کامل این مشکل برنامه‌های مهمی در قانون برنامه پنجم دولت از طریق ساز و کارهای تشویقی مانند پرداخت وام‌های کم‌بهره و وام مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در نظر گرفته شده که با اجرای آن مهاجرت از روستاها به شهرها به حداقل می‌رسد.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به عزم دولت در حمایت از بخش کشاورزی و جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی، باید با پشتکار در سال همت مضاعف و کار مضاعف از این فرصت مهم استفاده کنیم.

وی در ادامه حمایت دولت از کشاورزی را در بخش‌های مختلف یادآور شد و افزود: با آغاز طرح هدفمند سازی یارانه‌ها کشاورزی کشور نیز سیر صعودی به خود گرفته و زمینه مناسبی برای ارتقای کشت محصولات استراتژیک در کشور و به ویژه در استانی همچون اردبیل و شهرستان‌های آن فراهم می‌‌آید.

سپه افزود: با اجرای هدفمندی یارانه‌ها توسط دولت، تحول مهمی در تمام زمینه‌ها بخصوص بخش کشاورزی انجام می‌شود به طوری‌ که در دولت نهم بودجه بخش کشاورزی نسبت به سال‌های قبل حدود۷۰ درصد افزایش داشته است.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت آب و نقش آن در امر کشاورزی خاطرنشان کرد: گسترش آبیاری تحت فشار بخصوص در شرکت‌های بزرگی مانند کشت و صنعت مغان مقرون به صرفه بوده و دولت نیز از این برنامه حمایت می‌کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها