بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توقف طرح جامع خطرپذیری تهران در مراحل ابتدایی

کد خبر: 21283 Print This Post
۱۷ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۸
توقف طرح جامع خطرپذیری تهران در مراحل ابتدایی

http://www.bananews.ir/عضو شورای شهر تهران از تعطیلی اجرای طرح جامع خطرپذیری شهر تهران خبر داد و گفت: این طرح تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، اما به نظر می‌رسد مجریان از اهمیت آن باخبر نیستند و پیگیری اجرای آن بی‌فایده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمزه شکیب رییس کمیسیون عمران شورا با اشاره به توقف طرح جامع خطرپذیری پایتخت گفت: مدت‌ها است که این طرح بی‌نتیجه رها شده است و گمان نکنم پیگیری آن نیز فایده‌ای داشته باشد. او ادامه داد: وقتی مجریان این طرح را نمی‌فهمند و متوجه اهمیت آن نیستند پیگیری‌های ما تاثیری ندارد.

شکیب با بیان اینکه مرجع اصلی اجرای طرح خطر‌پذیری لرزه‌ای شهرتهران وزارت مسکن و شهرسازی است به خبرگزاری مهر گفت: در تهیه این طرح این وزارتخانه نیز مدیریت شهری را یاری کرد، اما بعد از تدوین طرح اجرای آن به عهده شهرداری گذاشته شد که با تغییراتی که درسازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به وجود آمد بعید می‌دانم این طرح به سرانجام برسد.

طرح جامع کاهش خطر پذیری پایتخت در سال ۸۷ به تصویب شورای شهر تهران رسید و پیش‌بینی می‌شد که با اجرایی شدن آن ساخت‌و‌ساز در شهر تهران متحول شود و در نتیجه آن میزان خطرپذیری پایتخت هم‌کاهش یابد، اما با گذشت چند سال از آغاز کار اقدامات موثری برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها