بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نقش ویژه مهندسان ناظر در گودبرداری غیراصولی

کد خبر: 20972 Print This Post
۰۸ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۲
نقش ویژه مهندسان ناظر در گودبرداری غیراصولی

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار تهران روایت متفاوتی از انبوه حوادث ساختمانی که روزانه در تهران به علت گودبرداری غیراصولی ساختمان‌ها اتفاق می‌افتد را ارائه کرد.

محمدرضا محمودی، معاون عمرانی استاندار تهران اظهار کرد: مهندسان ساختمانی نقش عمده‌ای در بروز حوادثی که در اثر گودبرداری غیر اصولی برای ساختمان‌ها اتفاق می‌افتد، دارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وی افزود: مسوولیت گودبرداری‌های غیراصولی که در تهران منجر به تخریب ساختمان‌های مجاور می‌شود بر عهده مالک، مهندسین ناظر و شهرداری است؛ اما عمده این مسوولیت بر دوش مهندسان ناظر قرار دارد که باید بر گودبرداری ساختمان نظارت داشته باشند و بعد از بازدید آنها شهرداری مجوز ساخت به مالک بدهد.

محمودی در گفتگو با فارس افزود: برای انجام دقیق مسوولیت مهندسان ناظر، شهرداری باید پس از بازدید مهندسان ناظر از محل ساخت ساختمان به مالک اجازه گودبرداری بدهد. وی با اشاره به اینکه شورای شهر با نظام مهندسی استان تهران اختلافاتی دارد، گفت: مهندسین ناظر نقش ویژه‌ای در تخریب ساختمان‌ها بر اثر گودبرداری غیراصولی دارند.

او در ادامه به اختلاف شورای شهر و نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: کانون نظام مهندسی استان تهران اختلافاتی با شورای شهر دارند و به نظر می‌رسد اختلاف آنها به دلیل اظهارات شورای شهر در مورد نظارت کم سازمان نظام مهندسی باشد که منجر به اختلاف میان این دو شده است.

او در پایان افزود: مهندسان ناظر نقش عمده‌ای در گودبرداری غیراصولی ساختمان‌ها و به دنبال آن تخریب ساختمان‌ها دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها